Novi trijumf
Džeko golom pokrenuo Fenerbahče koji je preuzeo lidersku poziciju u Turskoj
Faktor
14.04.2024. u 19:59
Fudbaleri Fenerbahčea ostvarili su novu pobjedu u Turskoj, a zasluge za to idu na adresu Edina Džeke.
Istanbulski velikan slavio je na gostovanju kod Karagumruka sa 2:1, a sa nova tri boda preuzeo je lidersku poziciju od Galatasaraya.
Kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine postigao je novi gol u dresu Fenerbahčea.
Dijamant je zatresao mrežu Karagumruka u meču 32. kola elitnog razreda turskog fudbala u 49. minuti za 1:1 (gol pogledajte OVDJE), nakon što su domaći poveli u 45. minuti golom Kelesa.
Našem golgeteru ovo je bio 20. prvenstveni gol, a ukupno 24. ove sezone u svim takmičenjima u dresu Fenera. Uz to ima i devet asistencija.
Strijelac za preokret i pobjedu Fenera bio je Batshuayi sa bijele tačke u 57. minuti.