Grupa B
TOK UTAKMICE/BiH - Poljska 76:85
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Poljske u Areni Gliwice u duelu drugog kola grupe B pretkvalifikacija za Olimpijadu koja se naredne godine održava u Parizu.
14.08.2023. u 20:16

Zmajevi su odigrali ispod nivoa, Poljake je odlično slušao šut za tri poena, na kraju je završeno 85:76, što je i prihvatljivo, jer domaćin je išao i na više od 20 poena viška.

Tekstualni prijenos meča BiH - Poljska mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

4. četvrtina:

Kraj. Pobjeda Poljske rezultatom 85:76.

10. minut: Zmajevi smanjuju na minus devet - 83:74. Trojku je pogodio Alibegović.

9. mnut: BiH je smanjila na minus 15 - 83:68.

7. minut: Poljska vodi rezultatom 83:66.

5. minut: Trojka Lazića - 80:62.

5. minut: Poljska i dalje ima ogromnu prednost - 80:59.

3. minut: Poeni Alibegovića - 76:57.

2. minut: Još jedna trojka domaćih, Ponitka je pogodio - 76:55, rekordna prednost za Poljsku.

1. minut: Poljaci pogađaju trojku - 73:55.

3. četvrtina

Kraj treće dionice. Iako su Zmajevi u jednom periodu igre uspjeli doći na minus tri, Poljska se uspjela odlijepiti i u posljednjih 10 minuta ulaze sa ogromnih 15 poena viška - 70:55.

10. minut: Zmajevi ponovo bez rješenja u napadu, trojka Poljaka - 70:54.

8. minut: Poljska se brzo vraća na deset razlike, Bećiragić reaguje...64:54.

Selektor Poljske traži minut odmora

7. minut: Poeni Halilovića, Zmajevi na minus tri - 57:54.

6. minut: Dva poena Lazića. Prethodno su Atić i on bili neprecizni za tri poena, a Poljaci napravili grešku u napadu - 57:52.

5. minut: Trojka Lazića 57:50.

5. minut: Polovičan uspjeh Garze sa linije slobodnih bacanja - 57:47.

4. minut: Sjajna akcija Poljaka i zakucavanje Balcerowskog - 57- 46.

3. minut: Poeni Nurkića iz slobodnih bacanja, zatim dva pena Lazića - 55-46.

3. minut: Treći faul Nurkića.

2. minut: Trojka Michalaka, a poslije toga poeni Nurkića - 53: 42.

1. minut: Nastavljen je dvoboj, Atić postiže trojku na startu treće dionice - 50:40.

2. četvrtina

Kraj prvog polvremena. Poljska ima ogromnih 13 poena prednosti (50:37). U igri BiH puno toga ne funkcioniše. Nurkić je postigao 13, Musa 12 poena. Sokolowski je noćna mora za Zmajeve, ubacio je 19 poena, od čega pet trica.

10. minut: Poeni Ponitke, 50:37.

10. minut: Groselle odvodi Poljake na plus 11 - 48:37.

10. minut: Halilović je pogodio, ali sudije su svirale ofanzivni faul.

9. minut: Sokolowski ponovo za tri, peti put na meču- Poljaci ponovo imaju dvocifrenu prednost - 46:36.

9. minut: Musa se želio revanširati, ali njegov šut nije bio precizan.

8. minut: Raspoloženi Sokolowski ponovo precizan za tri poena - 43:36.

8. minut: Nurkić pogađa za dva, topi se prednost Poljske - 40:36.

7. minut: Atić zakucava, prethodno su i Poljaci postigli poene - 40:34.

6. minut: Zmajevi u seriji, trojka Muse, sada je 38:32. Sada je Musa najefikasniji kod BiH sa 12 poena na kontu.

Minut odmora traži selektor Poljske.

6. minut: Poeni Muse, 38:29.

5. minut: BiH ne može ništa pogoditi iz igre, ponovo poene bilježimo iz slobodnih bacanja, ovoga puta precizan je bio Atić - 38:27.

5. minut: Zmajevi pokušavaju deficit smanjiti trojkama, ali šut ne sluša večeras. Neprecizan je bio Atić, poslije njega i Musa...

4. minut: Nurkić postiže deseti poen, nakon dva pogođena slobodna bacanja - 36:25.

4. minut: Sokolowski pogađa dva slobodna bacanja za prednost Poljske 36:23.

Time-out selektora BiH.

3. minut: Poljska serijom 4:0 dolazi do dvocifrene prednosti - 34:23.

2. minut: Musa precizan sa linije slobodnih bacanja - 30:23.

2. minut: Poeni Garze - 30:21 u korist Poljske.

1. minut: Druga četvrtina je počela onako kako je počeka i prva - trojkom Poljaka - 30:19.

1. četvrtina

Kraj prve dionice koja je okončana u korist Poljske rezultatom 27:19. Poljaci na plus osam. Kod BiH je Nurkić sa osam poena najefikasniji pojedinac, Musa je brojao do pet.

10. minut: Poljska vodi 27:19, to je najveća prednost koju domaći imaju na meču.

8. minut: Domaći na plus šest - 21:15

7. minut: Dva poena Nurkića, uz dodatno slobodno bacanje koje je pogodio - 18:15.

6. minut: Sokolowski pogađa i treću tricu na meču - 18:12.

6. minut: Druga trojka Sokolowskog, Poljaci u prednosti 14:12.

5. minut: Sredina prve dionice, BiH vodi 12:11.

5. minut: Musa precizan za tri - 10:8 za Zmajeve.

3. minut: Poeni Alibegovića, BiH pravi seriju 7:0 i dolazi do prednosti.

2. minut: Trojka  Nurkića - 5:6.

2. minut: Prve poene za BiH postiže Musa - 2:6.

2. minut: Zyskowski je precizan za tri poena. Serija Poljske 6:0 na startu meča.

1. minut: Poljaci meč otvaraju trojkom Sokolowskog.

1. minut: Počeo je susret u Poljskoj.

20:30 Nurkić, Alibegović, Atić, Musa, Kamenjaš, petorka je na koju se odlučio selektor BiH Adis Bećiragić.

20:25 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

20:22 - Uzbuđeni smo zbog utakmice sa Poljskom. Sjajan su tim. S obzirom da igramo u Poljskoj, imaju prednost zbog navijača, ali ovo su utakmice koje grade tim. Kada igraš protiv teških okolnosti i pronađeš način za pobjedu. To je ono što ćemo pokušati uraditi, baš kao i protiv Mađarske - kazao je Luka Garza, košarkaš koji je protiv Portugala debitovao u bh. nacionalnom timu.

20:21 Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos meča košarkaših timova Bosne i Hercegovine i Poljske.