Fudbalska poslastica
Sto minuta ludila u Londonu: Osam golova u remiju Chelseaja i Manchester Cityja
Fantastičan meč na stadionu Stamford Bridge odigrali su Chelsea i Manchester City, a fudbalska poslastica u Londonu završena je rezultatom 4:4.
12.11.2023. u 19:35

Poveo je aktuelni engleski prvak golom Haalanda iz penala u 25. minuti.

Chelsea je poravnao golom Silve u 29., a preokrenuo pogotkom Sterlinga u 37. minuti.

City je u nadoknadi prvog dijela stigao do 2:2 golom Akanjija, a samo što je počelo drugo poluvrijeme, u 47. minuti Haaland drugim golom na meču drugi put na susretu donosi prednost Građanima.

Tu, naravno, nije bio kraj drami jer je Jakson u 67. minuti pogodio za 3:3 i vratio stvari na početak.

Rodri je uz mnogo sreće u 86. minuti zatresao mrežu Plavaca za novu prednost Cityja.

U sudijskoj nadoknadi Dias je srušio Broju u šesnaestercu Cityja, dosuđen je penal za Chelsea, a Palmer je sa biječe tačke pogodio za poravnanje.

Do kraja je bilo još vremena za promjenu rezultata, s obzirom na to da je meč trajao više od 100 minuta, ali mreže su mirovale.