Historijski rezultat
Dudić odveo Radnički u polufinale Kupa Srbije
Autor: Faktor
11.04.2024. u 17:58
Radnički 1923 iz Kragujevca koji s klupe vodi bh. trener Feđa Dudić plasirao se danas u polufinale Kupa Srbije.
Dudićev tim je u četvrtfinalnom meču odigranom u Kragujevcu savladao Novi Pazar rezultatom 3:1.
Domaći su u razmaku od četiri minute u prvom poluvremenu postigli dva gola. Prvo je za vodstvo pogodio Bevis u 31. minuti, a u 34. minuti strijelac je bio Vidosavljević iz penala koji je izborio Mehmed Ćosić.
Novi Pazar je do kraja uspio učiniti meč neizvjesnijim. U 73. minuti u strijelce se upisao Srećković i smanjio na 2:1.
Ipak, duboko u nadoknadi Ortiz je postigao treći gol za Radnički i riješio sve dileme oko pobjednika i putnika među četiri najbolja tima u Kupu Srbije.
Za Radnički 1923 ovo je historijski rezultat, s obzirom na to da nikada ranije nisu stigli do polufinala Kupa.
U polufinale Kupa Srbije plasirali su se još Vojvodina, Crvena zvezda i Partizan.