ABA 2 liga
Drugi poraz Sparsa: Preokret MZT-a u drugom poluvremenu
Najefikasniji u redovima Sparsa bio je Kamenjaš koji je ostvario double-double učinak ubacivši 16 poena uz 11 skokova
09.10.2019. u 19:44

Košarkaši Sparsa poraženi su večeras u Sarajevu sa 65:77 od ekipe ekipu makedonskog MZT-a, u susretu drugog kola ABA 2 lige.

Sarajlije su bolje otvorile utakmicu i prvi period igre riješili u svoju korist rezultatom 20:16. No, ostatak meča pripao je gostima iz Makedonije.

MZT je do poluvremena istopio zaostatak na pola koša (35:34), a u posljednje dvije četvrtine uslijedio je preokret.

Treću dionicu gosti su riješili u svoju korist rezultatom 23:17, a u četvrtoj su slavili sa 20:13, što je bilo dovoljno za dvocifrenu prednost na kraju meča.

Najefikasniji u redovima Sparsa bio je Kenan Kamenjaš koji je ostvario double-double učinak ubacivši 16 poena uz 11 skokova. Dvocifreni su bili i Nedžad Muratović (15), Adin Vrabac (12) i Branislav Đekić (11).

Goste je do trijumfa predvodio Jabarie Hinds sa 23 poena, devet skokova i osam asistencija.

Sparsima je ovo bio drugi poraz, jer su u prvom kolu, u meču koji su također igrali na svom terenu, izgubili od Rogaške sa 72:57.