Premijer liga
Velež na Grbavici nanio Željezničaru 15. poraz u sezoni
Autor: Faktor
29.03.2024. u 21:53
Fudbaleri Veleža savladali su u gostima Željezničar rezultatom 1:0 u meču 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Obje ekipe ušle su sa imperativom pobjede u ovaj susret. Željezničar se bori za opstanak, dok se Velež bori za izlazak na evropsku scenu.
Dosta bolje i konkretnije prilike u prvom poluvremenu imali su Plavi. Najbolja šansa bila je u 34 minuti kad je Radovac šutirao, a Hadžikić sjajno intervenisao.
Velež do vodstva dolazi u 54. minuti kada rezervista Dino Halilović pogađa na asistenciju Haskića.
Do kraja susreta Plavi su imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli savladati Hadžikića.
Velež je treći na tabeli sa 42 boda, dok je Željezničar kojem je ovo bio 15. poraz ove sezone u PLBiH, pretposljednji sa 23 boda.