Spektakl na Parku prinčeva: Barcelona srušila PSG
Faktor
10.04.2024. u 22:52
Spektakl na Parku prinčeva. PSG i Barcelona ponudili su nam sve ono zbog čega se fudbal smatra najvažnijom sporednom stvari na svijetu.
Pet golova, preokreti i mnoštvo šansi učinili su da požalimo zbog toga što je prvi meč četvrtfinala Lige evropskih prvaka, a da istovremeno jedva čekamo revanš u Španiji koji je na rasporedu 16. aprila.
Barca je slavila sa 3:2, dok se u drugom večerašnjem meču Atletico u Madridu lako obračunao sa Borussijom Dortmund (2:1).
Publiku na stadionu u Parizu utišao je Raphinha, koji je pogodio za 0:1 u 37. minuti. Yamal je u stilu Modrića poslao loptu u kazneni prostor, golman Donnarumma je loše reagovao, a Raphinha je imao vremena da se namjesti i pogodio za veliko slavlje gostiju. To je bio rezultat prvog dijela.
Uslijedila je "ludnica" na otvaranju drugog dijela, a domaći za tri minute stižu do preokreta. Prvo je Dembele u 48. izjednačio na 1:1, da bi u 51. minuti Vitinha pogodio za 2:1.
Raphinha je drugim golom u 62. minuti izjednačio na 2:2, da bi Christensen u 77. pogodio za novi preokret i vodstvo gostiju - 2:3.
U drugom meču u Madridu ekipa Atletica sa 2:1 je slavila protiv Borussije Dortmund. De Paul je u 4. minuti pogodio za 1:0, a prednost je udvostručio Lino u 32. minuti.
Nadu gostima da u revanšu mogu do polufinala vratio je Haller golom u 81. minuti za konačnih 2:1.