Liga prvaka
Real Madrid se provukao u rođendanskoj atmosferi, Manchester City ubjedljivo do četvrtfinala
Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.
06.03.2024. u 22:52

Kraljevi su na proslavi svog 122. rođendana u Madridu u revanšu odigrali 1:1 sa Leipzigom, ali su zahvaljujući minimalnoj pobjedi iz prvog duela prošli dalje.

Njemački tim je u prvom poluvremenu bio bolji rival, imao nekoliko šansi, ali su mreže mirovale.

Real je poveo u 65. minuti. Munjevita kontra Madriđana i lijepa asistencija Bellinghama za Viniciusa, koji je pogodio za radost Kraljeva.

Samo tri minute kasnije uslijedio je šok za domaći tim.

David Raum je ubacio s lijeve strane, a Orban, koji je ostao na skoku nakon kornera, glavom je pogodio za 1:1.

Leipzig je imao još nekoliko dobrih šansi. Najveća prilika bila je u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Olmo pogodio prečku.

U drugoj utakmici večeri Manchester City je kod kuće savladao Kopenhagen sa 3:1 (prvi meč završen također pobjedom Cityja rezultatom 3:1).

Strijelci za Građane bili su Akanji u 5, Alvarez u 9. i Haaland u 48. minuti.

Pogodak za danski tim postigao je Elyounoussi u 29. minuti.