MINIJATURA SENEGALCA
Pocijepao mrežu: Da li je ovo najljepši gol u Evropskoj ligi?
21.09.2018. u 13:31

Sinoć su odigrani mečevi prvog kola UEFA Evropske lige, a od bh. fudbalera najviše je pokazao Izet Hajrović, dvostruki strijelac za Dinamo u pobjedi protiv Fenerbahčea (4:1).

S druge strane propisno se obrukao Senad Lulić. Bivši Zmaj promašio je nemoguće protiv Apollona.

Na 24 susreta postignuto je 65 golova ili u prosjeku 2,7 po jednom meču. A, mnogi će se složiti, najlješi je djelo Ismaila Sarra, napadača Rennesa.

Mladi sengalski napadač u 31. minuti pogodio je za 1:0, a zaista je na spektakularan način matirao golmana Jabloneca.

Sarr je topovski šutirao s vrha kaznenog prostora i skoro je pocijepao mrežu češkog tima i to nakon duplog pasa s Andreom.

Inače, Rennes je slavio sa 2:1, a pobjedonosni gol postigao je Ben Arfa sa bijele tačke u 91. minuti.