Projektili Zmajeva
Ovo se ne brani: Spektakularni golovi Adija Nalića i Jusufa Gazibegovića
Adi Nalić, povremeni fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, postigao je danas spektakularan pogodak u šampionatu Švedske.
30.07.2023. u 18:26

U pobjedi svog Hammarbyja protiv Norrkopinga (2:1) u meču 17. kola švedske Allsvenskan lige naš fudbaler je protivničku mrežu zatresao u 56. minuti.

Nalić primio loptu na lijevoj strani, oslobodio se čuvara, namjestio na desnu i spektakularno pogodio za vodstvo svoga tima od 1:0 (pogledajte OVDJE).

Izjednačio je Traustason u 82, a domaćima je pobjedu osigurao rezervista Đukanović (ušao umjesto Nalića) u 91. minuti.

Pogodak je danas postigao još jedan bh. fudbaler. Jusuf Gazibegović je pogodio mrežu bečke Austrije u 1. kolu šampionska Austrije. Njegov Šturm na gostovanju vodi sa 3:0 i nadomak je pobjede, a naš reprezentativac "pocijepao" je mrežu u 9. minuti za 0:1 (pogledajte OVDJE).