Premier liga
Odbrane se nisu proslavile, Arsenalu pripao derbi, Topnici na minus dva od Liverpoola
Arsenal je u derbiju Premier lige na Emiratesu srušio Liverpool i prišao timu Jurgena Kloppa na samo dva boda zaostatka.
04.02.2024. u 19:30

Topnici su u Londonu slavili sa 3:1, a meč su definitivno obilježile početničke greške odbrana dva tima.

Poveo je Arsenal u 14. minuti preko Sake iskortivši bolji ulazak u meč.

Arsenal je u prvom dijelu bio bolji rival, a izjednačujući pogodak gostiju stigao je u trećoj minuti nadoknade. Saliba se gradio ispred gola, Diaz je svojom upornošću uspio izbiti loptu, a ona se od ruke Gabriela odbila u mrežu.

Za novo vodstvo Arsenala pobrinuo se Martinelli u 67. minuti. On nije mogao odbiti poklon koji je dobio od Alissona i Van Dijka. Golman i defanzivac Liverpoola zajedno su krenuli na jednu dugu loptu, spetljali se, a Martinelliju nije bilo tešku pogoditi praznu mrežu.

Liverpool je u 88. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Konate.

Arsenal je brojčanu nadmoć iskoristio u drugoj minuti nadoknade kada je Trossard postavio konačan rezultat.

Liverpool ima 51 bod, Arsenal 49, a Manchester City na trećem mjestu 46 bodova i dvije utakmice manje.