Nedosuđen penal i poništen gol: Ljajić i Đozić žestoko oštetili Stupčanicu
Autor: Faktor/S.Š.
15.04.2024. u 13:45
Hasanović je igrao rukom, sudija Ljajić to nije vidio
Fudbaleri Slobode savladali su Stupčanicu sa 1:0 u derbiju 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
Gol odluke postigao je Dino Kalesić u 21. minuti, a sa ova tri boda Tuzlaci su otišli na sedam bodova prednosti ispred tima iz Olova.
Međutim, iza derbija na stadionu Danac ostali su repovi. Konkretno, sporne sudijske odluke.
Čelnici Federalnog saveza odlučili su ukazati povjerenje (ne)iskusnim sudijama sa Premijer lige BiH, što im se "obilo o glavu".
Sarajevski arbitri, glavni Nihad Ljajić i njegov pomoćnik Enes Đozić žestoko su oštetili Stupčanicu. Đozić je u 45. minuti dosudio nepostojeći ofsajd i poništio čist gol domaćinu (pogledajte OVDJE).
No to nije bilo dovoljno djeliteljima (ne)pravde koji su i u drugom poluvremenu donijeli jednu odluku koja je oštetila domaćina. Igrala se 53. minuta, Hamza Bešić je izveo slobodnjak, a lopta je u ruku pogodila Harisa Hasanovića, koji je bio i živom zidu.
Ruka je bila odručena, kako mnogi vole reći u neprirodnom položaju, te je sudija Ljajić trebao dosuditi kazneni udarac.
Spornu situaciju iz 53. minute možete pogledati OVDJE.