Grupa J
Luksemburg slavio treću pobjedu, Portugal bolji od Slovačke
Reprezentacija Luksemburga slavila je treću, a selekcija Portugala petu pobjedu u grupi J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a u kojoj igra i Bosna i Hercegovina.
08.09.2023. u 22:44

Luksemburg je na domaćem terenu nadigrao Island, narednog rivala Zmajeva, rezultatom 3:1.

Za Luksemburg su pogađali su Chanot  iz penala u 9. , Borges Sanches u 70.  i Sinani u 90. minuti, a pogodak za Island postigao je Haraldsson u 88. minuti.

Island je od 73. minute igrao bez isključenog Magnussona i on će u ponedjeljak propustiti dvoboj sa Zmajevima.

Luksemburg sada ima 10 bodova, koliko i Slovačka, koja je večeras na domaćem terenu poražena od Portugala rezultatom 1:0.

Pobjedu Portugalcima, ukupno petu, donio je Fernandes u 43. minuti.

Portugal ima 15, Island i Slovačka po 10 bodova, BiH šest, Island tri, a Lihtenštajn je bez bodova.

U narednom kolu u ponedjeljak igraju Island - BiH, Slovačka - Lihtenštajn i Portugal - Luksemburg.