Sedam golova
Fenerbahče slavio u stominutnom ludilu, briljirala Džekina zamjena
Fenerbahče se itekako namučio, ali stigao do pobjede u ludoj utakmici protiv Kayserispora i tako na sjajan način najavio derbi protiv Galatasaraya koji se igra u nedjelju.
20.12.2023. u 17:03

Tim Ismaila Kartala bez povrijeđenog napadača i kapitena Edina Džeke slavio je gostujući trijumf rezultatom 4:3.

Briljirala je Dijamantova zamjena. Belgijski napadač Michy Batshuayi spakovao je hat-trick u mrežu Kayserispora.

Fener je poveo golom Undera u 8., a Under je u 40. minuti asistirao Batshuayiju za vodstvo gostiju 2:0.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Kayserispor je preko Kemena smanjio zaostatak, a u petoj minuti nastavka Batshuayi ponovo vraća Feneru dva pogotka prednosti.

Kayserispor se golom Thiama iz penala u 56. minuti vratio u život, a Cardoso je u 73. minuti pogodio za poravnanje.

Za konačan ishod meča pobrinuo se Batshuayi golom iz penala u 79. minuti. Kayserispor je do kraja pokušavao doći do izjednačujućeg pogotka, a iako je meč trajao 100 minuta mreže su mirovale i Fenerbahče je stigao do tri važna boda.

U desetoj minuti nadoknade isključenja kod gostiju zaradili su Fred i Hakan Yandas.

Fenerbahče je pobjegao Galatasarayju na tri boda prednosti, a Galata ima i utakmicu manje.