Eurogol Mehanovića, Širokom Brijegu nije priznat još ljepši gol?
Faktor
12.04.2024. u 16:23
Fudableri Tuzla Cityja i Širokog Brijega od 15.30 sati na Tušnju igraju prvi meč 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Gledali smo dosta sadržajno prvo poluvrijeme, koje je završeno bez pobjednika - 1:1.
Domaći su poveli eurogolom Mirzada Mehanovića u 28. minuti. Kuprešak je izgubio loptu na sredini terena, a igrač domaćeg tima majstorski je gađao i pogodio iz prve sa više od 40 metara za veliko slavlje domaćih.
U 41. minuti svjedočilo smo još jednoj masjtoriji, sada na drugoj strani. Prusina je sjajno šutirao, a lopta se odbila od prečku. Na usporenom snimku djeluje da je cijelim obimom prešla gol-liniju, ali sudija Dragan Petrović nije mislio tako i pokazao je da se igra nastavi. Čini se da su gosti sa Pecare oštećeni za još ljepši gol nego što je postigao Mehanović.
Ipak, gosti u 44. minuti stižu do izjdenačenja. Šutirao je Kuprešak, lopta je pogodila jednog igrača domaćih i od stative završila iza leđa nemoćnog Abdulahovića.