Kup Hrvatske
Dinamo na koljenima: Bivši Zmaj donio trofej u Rijeku
Zoran Kvržić je pogodio i upisao asistenciju za trijumf od 3:1
22.05.2019. u 19:52

Fudbaleri Rijeke osvajači su Kupa Hrvatske. U finalu najmasovnijeg takmičenja slavili su protiv Dinama sa 3:1 u finalnoj utakmici koja je odigrana u Puli.

Junak Rijeke je Zoran Kvržić, bivši A reprezentativac Bosne i Hercegovine, koji je upisao gol i asistenciju.

Odbrana Modrih prvi put je kapitulirala u 13. minuti kada je pogodio Čolak, a u 39. Halilović je na asistenciju Kvržića udvostručio prednost Rijeke.

No, Dinamo se nije predavao i u 63. minuti preko Oršića stiže do 1:2. Deset minuta kasnije Olmo je propustio realizovati jedanaesterac za 2:2, a kazna je stigla u 84. minuti kada je Kvržić zapečatio sudbinu Dinama.

Stjepan Lončan, A reprezentativac BiH, u igru je ušao u 75. minuti i na terenu je proslavio osvajanje trofeja. S druge strane Amer Gojak nije bio u kadru Dinama, dok je Izet Hajrović u igru ušao u 78. minuti.