Evropska liga
Atalanta bez Kolašinca deklasirala Liverpool na Anfieldu, Romi italijanski derbi
Autor: Faktor
11.04.2024. u 22:57
Težak udarac pretrpio je večeras Liverpool nakon što je u prvom četvrtfinalnom meču Evropske lige pred svojim navijačima poražen od Atalante rezultatom 0:3.
Kod italijanskog predstavnika zbog povrede u sastavu nije bilo Seada Kolašinca, a za pobjedu Atalante o kojoj će se pričati pobrinuli su se Scamacca i Pašalić.
Scammaca je postigao dva pogotka, prvi u 38, a drugi u 60. minuti, a Pašalić je golom u 83. minuti dokrajčio Redse.
U italijanskom obračunu Roma je kao gost savladala Milan sa 1:0. Gol odluke postigao je Mancini na asistenciju Dybale u 17. minuti.
Domaće pobjede upisali su Bayer Leverkusen i Benfica. Njemački predstavnik je na svom terenu slavio protiv West Hama rezultatom 2:0, a Portugalci su u Lisabonu nadigrali Marseille 2:1.
U četvrtfinalnim duelima Konferencijske lige Aston Villa je nadigrala Lille sa 2:1, a Club Brugge je bio bolji od PAOK-a rezultatom 1:0.