I Chelsea pobijedio
Repriza finala Lige prvaka: PSG se revanširao Bayernu
Bila je to repriza prošlosezonskog finala Lige evropskih prvaka, ali je rezultat bio drugačiji.
07.04.2021. u 22:52

Duel Bayerna i PSG-a jedan je od derbija četvrtfinala elitnog evropskog takmičenja, a nakon prvog poluvremena, odnosno prvog meča, prednost je na strani prvaka Francuske.

PSG je večeras slavio u Minhenu protiv Bayerna sa 3:2. Mbappe je u 3. minuti na asistenciju Neymara pogodio za 0:1, a isti igrač asistirao je Marquinhosu za 0:2 u 28. minuti.

Neizvjesnost je vratio Choupo-Moting golom za 1:2 u 37. minuti. Muller je u 60. minuti izjednačio rezultat, a osam minuta kasnije Mbappe svojim drugim golom ponovo donosi prednost Francuzima.

I u drugom večerašnjem meču između Porta i Chelseaja gosti su imali više razloga za slavlje - 0:2. Plavci su poveli u 32. minuti, a strijelac je bio Mount, a pet minuta prije kraja Chilwell pogađa za konačnih 0:2.

Sinoć su pobjede ostvarili Real i Manchester City, koji su bili bolji od Liverpoola, odnosno Borussije Dortmund.