Italijansko-njemački obračun u Dublinu
Atalanta bez Kolašinca u finalu, za pehar Evropske lige protiv Bayer Leverkusena
AUTOR: Faktor
09.05.2024. u 22:59
Remi Bayera i Rome u Njemačkoj
Fudbaleri Atalante plasirali su se u finale Konferencijske lige eliminiravši Marseille u polufinalnom dvomeču, a Sead Kolašinac nije igrao protiv svog bivšeg tima u revanšu u Bergamu, s obzirom na to da je zaradio povredu u prvoj utakmici.
Atalanta je nakon 1:1 u Francuskoj pred svojim navijačima slavila sa 3:0.
Golove su postigli Lookman u 30., Ruggeri u 52. i Toure u 90. minuti.
Atalanta će u finalu igrati protiv Bayer Leverkusena. Novi prvak Njemačke uspio je teškom mukom pred svojim navijačima odbraniti 2:0 iz prvog meča protiv Rome. Završilo je 2:2, iako je Roma imala dva gola prednosti, pa je tim Xavija Alonsa niz bez poraza u svim mečevima ove sezone produžio na 49.
Roma je imala dva penala, oba je u pogotke pretvorio Paredes. Prvi je realizirao u 43, a drugi u 66. minuti.
Leverkusen se vratio u 83. minuti autogolom Mancinija, a u sedmoj minuti nadoknade izjednačio je Stanišić.
Utakmici na BayAreni prisustvovao je i Sergej Barbarez, selektor Bosne i Hercegovine.
Finale Evropske lige se igra u irskom Dublinu 22. maja.
Kada je u pitanju Konferencijska liga, za pehar će se 29. maja u Atini boriti Olympiacos i Fiorentina.