Serie A
Juventus korak bliže odbrani titule, asistencija Miralema Pjanića
Fudbaleri Juventusa večeras su zabilježili 23. ovosezonsku pobjedu nakon što su s 3:1 slavili u gostima kod Genoe.
30.06.2020. u 23:45

Poslije prvih 45 minuta mreže na stadionu "Luigi Ferraris" su mirovale, no u nastavku susreta su pala četiri gola.

U periodu od 50. do 56. minute Stara dama postigla je dva gola. Aktuelne prvake Italije u prednost je doveo Paulo Dybala poslije asistencije Juana Cuadrada, da bi šest minuta kasnije Ronaldo pogodio nakon dodavanja Miralema Pjanića.

Našem Zmaju, koji će od sljedeće sezone nositi dres Barcelone, ovo je bila peta asistencija u italijanskom prvenstvu ove sezone.

U 73. minut Douglas Costa je povisio na 3:0, da bi konačnih 3:1 postavio Pinamonti u 76. minuti meča.

Nakon večerašnje pobjede Juventus je opet na četiri boda prednost u odnosu na drugoplasirani Lazio, te je napravio važan korak ka odbrani titule.

Golove s utakmice Genoa - Juventus pogledajte OVDJE.