Nakon pobjede Borussije
Haalandov potez će oduševiti muslimane širom svijeta
Fanstastičnu utakmicu u kojoj je viđeno čak sedam pogodaka u subotu su odigrali Bayer Leverkusen i Borussija Dortmund.
12.09.2021. u 08:58

Ipak, više razloga za zadovoljstvo na kraju su imali gosti iz Dortmunda koji su slavili s 4:3.

Apotekari su poveli u devetoj minuti preko Wirtza, a izjednačio je Haaland u 37. U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Schick je vratio prednost domaćem sastavu, da bi Brandt poslije samo četiri minute igre u drugom dijelu anulirao prednost Bayera.

Diaby je u 55. minuti zabio za 3:2, a Guerreiro u 71. izjednačio na 3:3.

Odluka o pobjedniku pala je u 77. minuti utakmice kada je Haalnd sigurno izveo penal za konačnih 4:3.

Norvežanin igra u sjajnoj formi na startu sezone. U četiri bundesligaška nastupa postigao je pet golova i upisao četiri asistencije, a tri gola dao je i u DFB Pokalu.

Nakon utakmice Borussija je na svom Twitter profilu u fotografiju proslave Mahmouda Dahouda i Erlinga Haalanda napisala "Alhamdulillah Habibi", a "retweet" iste fotografiju napravio je i Norvežanin uz poruku "Alhamdulilah" (Hvala Allahu).

Napadač Milionera sjajnim igrama stekao je veliki broj fanova, no nakon ovoga poteza njihov broj zasigurno će porasti među muslimanima širom svijeta.