EHF EURO 2022
TOK UTAKMICE / Švedska - BiH 30:18
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Švedske u meču prvog kola grupe E na Evropskom prvenstvu kojem su domaćini Slovačka i Mađarska.
13.01.2022. u 20:00

Zmajevi su bili desetkovani, što zbog povreda, što koronavirusa, pa poraz protiv aktuelnog viceprvaka svijeta i nije toliko bolan.

_________________________

60. minut: Kraj utakmice u Bratislavi. Švedska je slavila sa 30:18.

55. minut: Najveća prednost za Švedsku - 28:17.

51. minut: Šveđani su u seriji od 4:0 (25:16) i praktičo završavaju posao.

46. minut: Karačić je izborio sedmerac, pogađa Luka Perić - 21:16.

41. minut: Uhvatili smo priključak, držimo "minus 6" (15:21).

39. minut: Najljepši momenat na utakmici. Nakon cepelina pogađa Prce. Asistent je Josip Perić.

35. minut: Johannesson je na golu u drugom poluvremenu i već je skupio četiri odbrane! Na drugoj strani Pettersson pogađa za plus 9 (20:11). Time-out je zvao Obrvan.

34. minut: Novo isključenje za BiH. Na klupu će Lukić, a Wanne pogađa sa sedam metara za 18:11.

33. minut: Prce nije pogodio, na drugoj strani isključen je Karačić.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

30. minut: Završeno je prvo poluvrijeme - 17:11.

29. minut: Isključen je Mirsad Terzić, ali pogađamo i sa igračem manje.

24. minut: Odbranili smo se, a onda je Lukić svojim drugim golom smanjio na 13:8.

23. minut: Još jednu kontru su realizovali reprezentativci Švedske za 13:6.

19. minut: Šveđani su nemilosrdni, Palička se razbranio, ali srećom sada griješe u napadu.

16. minut: Šveđani idu na šest golova prednosti, selektor Obrvan je primoran zvati minutu odmora.

- Nemate ovdje šta izgubiti, oslobodite se - poručio je selektor Zmajeva svojim izabranicima.

12. minut: Palička zaustavlja Klisa, Ekberg pogađa za "plus 5" (8:3).

11. minut: Karačić je isključen na dvije minute, a Darj to odmah kažnjava.

7. minut: Benjamin Burić brani zicer, a njegov brat Senjamin pogađa za 5:3.

6. minut: Nova greška BiH, Šveđani su nemilosrdni iz kontre za 5:1. Odgovorio je Karačić za drugi gol Zmajeva.

5. minut: Šveđani idu na "plus 3" (3:1), pogađali su Ekberg (dva puta) i Gottfridsson.

2. minut: Perić nije pogodio sedmerac, ali mu se odbila lopta i onda je bio siguran za 1:1.

1. minut: Počeo je meč, sretno Zmajevi!

20:27 sati: U Bratislavi se pjeva "Jedna si jedina".

20:24 sati: U toku je predstavljanje reprezentacije BiH.

VEZANI TEKST - Evo gdje možete gledati utakmice Zmajeva sa Evropskog prvenstva

20:18 sati: Utakmice Evropskog prvenstva možete gledati na kanalima Arena Sporta, a Evropska rukometna federacija (EHF) objavila je da su utakmice besplatne i na njihovom kanalu EHF TV.

20:14 sati: Šveđani su aktuelni viceprvaci planete. Na posljednjem Svjetskom prvenstvu odigranom u Egiptu u finalu su poraženi od Danske sa 24:26.

20:10 sati: BiH i Švedska do sada su odigrali dva meča i to 2016. godine u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo. Šveđani su na domaćem terenu slavili sa 27:19, a u revanšu je bilo 27:27.

20:04 sati: Zmajevi su izašli na zagrijavanje.

20 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Švedska.