EHF EURO 2022
TOK UTAKMICE / Češka - BiH 27:19
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Češke u meču 2. kola Evropskog prvenstva.
15.01.2022. u 17:30

Zmajevi su prije dva dana izgubili i od Švedske (30:18), a danas su tražili prvu pobjedu u historiji na evropskim prvenstvima (prije dvije godine turnir smo završili sa tri poraza).

Tekstualni prijenos utakmice iz Bratislave mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

60. minut: Završen je meč u Bratislavi, Češka je slavila sa 27:19.

55. minut: Isključen je Herceg, sve je manje vremena da BiH izbjegne poraz.

51. minut: Klima sa dva gola odvode Čehe na "plus 4", imamo li snage za povratak?

46. minut: Isključenje za Češku, sedmerac za BiH, pogodio je Hamidović.

43. minut: Imali smo priliku da dođemo na gol zaostatka, ali je Mrkva zaustavio Karačića. Na drugoj strani Česi pogađaju za 18:15.

36. minut: Draganić pogađa sa krila za "minus 2" (14:12).

35. minut: Držimo tri gola zaostatka, a ostali smo sa igračema manje jer je isključen Lukić.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

30. minut: Razigrali smo se pred odlazak na odmor i na poluvremenu imamo podnošljivih "minus 3" (12:9).

28. minut: Šteta, imali smo priliku da priđemo na "minus 3" nakon što je Burić zaustavio napad Čeha. Međutim, opet smo bili brzopleti u napadu i izgubili smo loptu.

24. minut: Hamidović pogađa za 10:6, a odmah u narednom napadu isključen je Senjamin Burić.

22. minut: Opet nismo materijalizovali igrača više. Burić je konačno odbranio, ali smo bili brzopleti u napadu i izgubili loptu.

19. minut: Još jedno isključenje za Čehe, sada će na klupu Užek. Izborili smo sedmerac, ali Perić ne pogađa. Mrkva je upisao sedmu odbranu.

16. minut: Sjajna akcija BiH, Vukšić je uposlio Vranješa koji pogađa za 9:4.

15. minut: Imamo igrača više, isključen je Petrovsky.

13. minut: Konačno smo postigli gol, Perić smanjuje na 6:2.

11. minut: Prvo isključenje, na hlađanje će Vranješ.

9. minut: Burić je upisao dvije odbrane, ali smo pogriješili u napadu. Kašparek pogađa na drugoj strani za "plus 5" (6:1).

7. minut: Ne miriše na dobro. Gubimo 5:1, a Klima je već postigao četiri gola. Selektor Ivica Obrvan primorao je da reaguje i pozvao je time-out.

5. minut: Mrkva, golman Češke, već je upisao tri odbrane. Imamo mnogo problema u organizaciji napada.

3. minut: Klima i Babak pogađali su za Češku, dok je gol za BiH postigao Senjamin Burić.

1. minut: Počeo je meč u Bratislavi, sretno Zmajevi!

17:57 sati: "Jedna si jedina" se ori u dvorani u Bratislavi.

17:48 sati: Za BiH će večeras nastupiti: Nebojša Bojić, Milan Vukšić, Josip Perić, Mirko Herceg, Senjamin Burić, Edin Klis, Benjamin Burić, Mirsad Terzić, Adin Faljić, Ivan Karačić, Dino Hamidović, Marko Lukić, Vladimir Vranješ, Dragan Šoljić, Enes Keskić i Vlado Draganić.

17:46 sati: U dosadašnja dva meča BiH i Češke, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, omjer je izjednačen. Česi su slavili u oktobru 2018. godine sa 25:20, a Zmajevi su se revanširali u junu 2019. godine slavivši sa 24:23.

17:32 sati: Naši reprezentativci stigli su u dvoranu Ondrej Nepela.

17.30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Češka - BiH.