Kvalifikacije za EURO
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Njemačka 24:26
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Njemačke rezultatom 24:26. Direktan tekstualni prijenos susreta iz Bugojna mogli ste pratiti na našem portalu.
29.04.2021. u 15:21

Kraj! Prva šteta! Odluka o plasmanu na EP pada u nedjelju kada gostuje kod Austrije u posljednjem kolu kvalifikacija.

60. minut: Kastening je pogodio dvije sekunde prije kraja za konačnih 24:26.

60. minut: Wolff brani šut Hercega, šteta! Alfred Gislason je pozvao time-out.

60. minut: Obrvan je pozvao time-out...

59. minut: Nevjerovatna reakcija Ovčine, spašava našu tehničku grešku.

59. minut: BiH ima napad za izjednačenje...

58. minut: Kakva odbrana Burića, skinuo je šut Schillera sa krila, šteta što se lopta odbila u aut.

57. minut: Kuhn pogađa, Malinović uzvraća. Sada je 24:25.

56. minut: Wolff brani šut Ovčine s krila, koji je imao prilično mali ugao, ali je morao šutirati jer je prijetio pasivan napad.

55. minut: Deveta odbrana Burića, imamo napad za izjednačenje!

54. minut: Perić pogađa za 23:24.

50. minut: Nakon četvrtog gola Kuhna za 21:23 Obrvan je pozvao time out.

49. minut: Wolff brani šut Malinovića uz pomoć bloka.

49. minut: Njemačka ne prašta greške u napadu, Kuhn je pogodio za 21:22.

47. minut: Herceg pogađa! Greška Njemačke u napadu, imamo priliku za vodstvo.

46. minut: Važna odbrana Burića, imamo novu šansu da izjednačimo.

46. minut: Probijanje pravi Malinović, šteta! Ništa od prilike za izjednačenje.

45. minut: Njemačka je kompletna, mi smo još s igračem manje. Ovčina se odlično postavio, Weinhold pravi probijanje.

44. minut: Wolff sjajnom intervencijom brani zicer Vranješa, kojeg je opet fenomenalno proigrao Perić.

43. minut: Dvije minute za Terzića. Sedmerac za Njemačku u gol pretvara Schiller. Ovo mu je bio deseti gol danas.

43. minut: Bili smo brzopleti u napadu... Izgubili smo loptu.

42. minut: Dvije minute za Kuhna poslije faula nad Stjepanovićem.

42. minut: Kuhn uz dosta sreće zabija za 20:20.

41. minut: Stjepanović je izborio sedmerac, Perić ga je pretvorio u novo vodstvo BiH. (20:19)

40. minut: Kastening je brzo izjednačio poslije tehničke greške našeg tima u napadu.

39. minut: Josip Perić u stilu Ivana Balića za Vranješa, BiH vodi 19:18.

38. minut: Sedmerac za Njemačku, Ahmetašević nije uspio odbraniti šut Schillera.

38. minut: Perić pogađa, bravo Josipe! BiH vodi 18:17.

37. minut: Nova odbrana Burića, imamo napad za vodstvo.

35. minut: GOOOL! Vranješ pogađa! Sada je 17:17. Bio je to drugi gol za našeg pivota na današenjm susretu.

34. minut: Haseljić odlično krade loptu i zabija za 16:16, Schiller vraća prednost gostima.

33. minut: Burić brani zicer Weinholdu.

32. minut: Schiller promašuje kontru, a Wolff brani odlično. Kuhn pogađa za 15:16.

31. minut: Izblokirani šut van terena izbacio je Burić, BiH ima napad za vodstvo.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad imaju reprezentativci Njemačke.

Kraj prvog poluvremena u Bugojnu.

30. minut: GOOOL! Prce dvije sekunde prije isteka prvog poluvremena pogađa za 15:15.

30. minut: Karačić pogađa sa crte nakon proigravnja Prce.

29. minut: Njemačka krila dala su nam 11 od njihovih 15 golova! BiH ima igrača više, nešto ranije je isključen Wiencek.

28. minut: Novi gol Schillera. Njemačka vodi 13:14.

27. minut: Šteta, isključenje za Vranješa. Drugo isključenje a naš tim. Schiller to odmah kažnjava.

25. minut: GOOOL! Vodi naša selekcija 13:12, sada mi kažnjavamo Nijemce za njihove greške.

25. minut: Terzić kažnjava grešku Nijemaca, napravili smo seriju 3:0 i sada je 12:12.

24. minut: Burić brani, prilika da smanjimo prednost Njemačke. Stjepanović je to učinio.

23. minut: Malinović je ponovo pogodio, sada je 10:12, a Njemačka je dobila i dvije minute isključenja. Lemke je otišao "na hlađenje".

23. minut: Malinović pogađa za 9:11, ali Heymann Njemačkoj vraća tri gola prednosti.

22. minut: Ivica Obrvan je pozvao time-out.

21. minut: Karačić se okliznuo, izgubio loptu, a Schiller postigao deseti gol za Njemačku, a već u narednom napadu i 11. Njemačka prvi put na utakmici ima tri gola prednosti.

20. minut: Lijepa saradnja naših krila. Haseljić je ukrao loptu, a potom uposlio Ovčinu koji pogađa za 8:9.

18. minut: Dvije naše greške, dvije brze kontre Nijemaca i "plus dva" za goste.

17. minut: Burić je pokušao s gola na gol, ali Njemačka odbrana je to presjekla. Iskupio se Burić sjajnom odbranom zicera Kasteningu.

16. minut: Malinović je izborio penal i isključenje za našu selekciju. Treći gol Perića.

16. minut: Zmajevi bez golmana u ovom napadu...

15. minut: Sedmerac za Njemačku i dvije minute za Karačića. Schiller je bio precizan.

14. minut: Perić je odlično provukao loptu kroz blok Njemačke. Sada je 6:6.

13. minut: Četvrta odrana Wolffa, Njemačka je to materijalizovala golom za 5:6.

13. minut: Žuti karton za Wienceka, koji danas igra 150. meč u dresu Njemačke.

13. minut: Pravdu na današnjem meču dijeli sudijski par iz Hrvatske, Dalibor Juranović i Marko Mrvica.

12. minut: Loptu nakon odbrane Wolffa hvata Haseljić i pogađa za 5:5. Nova odbrana Burića.

11. minut: Nakon poravnanja Ovčine, Kastening opet pogađa. Sada je 4:5.

10. minut: Kastening je pogodio s desog krila, Nijemci opet imaju minimalnu prednost (3:4).

9. minut: Imali smo priliku za prvo vodstvo, Vranješ je neprecizno bacio kontru. Njemačka ima novi napad.

9. minut: Ovčina je pogodio s krila za 3:3.

8. minut: Nijemci su dobrom akcijom izigrali našu odbranu, ali Burić brani zicer Wienceka.

7. minut: Vranješ pogađa poslije lijepe asistencije Perića.

6. minut: Njemačka vodi s 1:3 nakon druge odbrane Wolffa. Golla je bio strijelac za Nijemce.

5. minut: Wiencek vraća prednost gostima, pogodio je sa crte.

4. minut: Perić je ovoga puta pogodio, sada je 1:1. Lijepa akcija našeg srednjeg beka.

3. minut: Wolff brani šut Perića. Njemačka ima prvi napad, Schiller s krila pogađa za 0:1.

2. minut: Prvi šut Prce odlazi pored gola, blok ju je skrenuo u korner.  Lopta opet za BiH.

1. minut: BiH utakmicu počinje u sastavu Burić, Perić, Vranješ, Ovčina, Haseljić, Prce i Stjepanović.

1. minut: Počeo je susret petog kola kvalifikacija za EURO 2022. Prvi napad imat će naša selekcija. Sretno Zmajevi!

16:07 - Sada u bugojanskoj dvorani svira hima naše domovine.

16:06 - U toku je intoniranje njemačke himne.

16:03 - Rukometaši obje selekcije izlaze na teren dvorane u Bugojnu.

15:45 - U nastavku pogledajte neke od najzanimljivih detalja iz prvog susreta između Njemačke i BiH.