Grupa A
Njemačka ograničila Švicarsku na 14 golova i pobjedom otvorila EURO
Njemačka je na startu grupe A Evropskog rukometnog prvenstva savladala Švicarsku rezultatom 27:14.
10.01.2024. u 22:35

Nijemci su u Dusseldorfu, pred 53.586 navijača, što je rekordna posjeta jednom rukometnom meču, ograničili rivala na samo 14 golova. Švicarska je u prvom poluvremenu postigla osam, a u drugih 30 minuta svega šest golova.

Zanimljivo, Njemačka u periodu između 37. i 54. minute nije primila niti jedan gol.

Prvo ime meča bio je njemački golman Andreas Wolff koji je skupio 13 odbrana (59 posto).

Ranije je u ovoj grupi Francuska rezultatom 39:29 bila bolja od Sjeverne Makedonije.

Evropsko prvenstvo nastavlja se sutra, a na parket će od 20.30 sati i rukometaši BiH koji igraju protiv Švedske, aktuelnog prvaka Evrope.