Treća titula
Kamil Stoch pobjednik Novogodišnje turneje
Poljak Kamil Stoch pobjednik je 69. izdanja Novogodišnje turneje Četiri skakaonice.
06.01.2021. u 21:21

Poljski skijaš-skakač slavio je u ukupnom poretku sa 1110,6 bodova ispred Nijemaca Karla Geigera (1062,5) i zemljaka Dawida Kubackog (1057,8).

Do trećeg "zlatnog orla" u svojoj kolekciji Stoch je stigao zahvaljujući današnjoj pobjedi u Bischofshofenu, gdje je slavio ispred Norvežanina Mariusa Lindvika i već pomenutog Karla Geigera.

Zanimljivo je da Poljaci uopće nisu trebali učestovovati na ovosezonskom izdanju Novogodišnje turneje, i to zbog činjenice da sje pred sami početak takmičenja jedan od poljskih reprezentativaca bio pozitivan na koronavirus. Ipak, nakon novog kruga testova Poljaci su dobili zeleno svjetlo, a na kraju su osvojili prvo i treće mjesto.