Endesa liga
Barcelona odnijela puni plijen: Real nemoćan u El Clasicu, Musa dvocifren
Košarkaši Barcelone savladali su Real Madrid rezultatom 87:78 u meču 14. kola španskog prvenstva.
02.01.2023. u 23:05

Musa je susret završio sa 14 poena za nešto više od 25 minuta provedenih na parketu.

Najefikasniji u redovima Barcelone bio je Laprovittiola sa 19 poena, dok se u redovima Kraljeva istakao Tavares sa 19 poena i 11 skokova.

Katalonci su prvu četvrtinu dobili rezultatom 28:26.

Kraljevi su se vratili u drugoj četvrtini te su na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti (44:42).

Barcelona je pitanje pobjednika riješila u trećoj četvrtini koju je dobila sa 20:13.

Do kraja susreta Real nije uspio stići zaostatak, tako da je Barcelona odnijela puni plijen sa večerašnjeg El Clasica.

Realu je ovo bio treći poraz ove sezone u španskom prvenstvu, dok je za Barceloni ovo bio 11. trijumf.

Ova dva tima poslije 14. kola imaju isti omjer pobjeda i poraza te se nalaze na vrhu tabele.