PLBIH, 10. kolo
Velež slavio protiv Posušja, Haskić pogodio u 27. sekundi nastavka
Fudbaleri Veleža savladali su Posušje sa 2:1 u uvodnom meču 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.10.2023. u 19:49

Nakon uspavanke u prvom poluvremenu, prava uzbuđenja uslijedila su u nastavku meča, kada smo zapravo i vidjeli sve što je vrijedno pomena.

Već u 27. sekundi Velež je poveo. Vehabović je ubacio sa desne strane, a Haskić glavom loptu poslao u mrežu.

Na 2:0 povisio je Džafić u 62. minuti. Oreč je oštro centrirao sa desne strane, Kolić intervenisao, ali na njegovu nesreću lopta se odbija direktno nogu Džafiću koji sa desetak metara pogađa prazan gol.

Činilo se tada da je sve gotovo, ali se Posušje nije predavalo. U 71. minuti Dominik Begić koristi sjajno proigravanje Ericka i smanjuje na 2:1.

U 84. minuti Haskić je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je Kolić odbranio penal napadaču Veleža. Najstrožijoj kazni prethodio je prekršaj Maglice nad Džafićem.

U 89. minuti Posušje je moglo do izjednačenja. Hadžikić je otišao u prazno, ali je Boban otišao previše u stranu, što je dalo vremena Mahmiću da se vrati i otkloni opasnost ispred svoga gola.