Kompletirano 23. kolo
Velež okusio slast pobjede poslije 100 dana i vratio se na treće mjesto
Autor: Faktor
17.03.2024. u 21:54
Fudbaleri Veleža prekinuli su niz od pet utakmica bez pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i upisali prvi ligaški trijumf poslije sto dana čekanja, odnosno od 8. decembra prošle godine kada su Rođeni stigli do punog plijena protiv Željezničara na stadionu Grbavica.
Tim Deana Klafurića večeras je pred svojim navijačima "sredio" Igman iz Konjica slavivši sa 2:0.
Rođeni su golove postigli u prvom poluvremenu.
Goste je "načeo" Haskić u 12. minuti. Šikalo je pokušao glavom, lopta je pogodila jednu pa drugu stativu, a napadač Mostaraca s linije pospremio loptu u mrežu.
Mostarci su uduplali vodstvo u 35. minuti kada je nebranjeni dio mreže s distance pogodio Hrkač.
Velež se vratio na treće mjesto na tabeli. Tim iz Mostara ima 39 bodova, bod više od Sloge na četvrtom i dva boda više od Sarajeva na petom mjestu. Igman je ostao u opasnoj zoni sa 23 boda.
Tabelu predvodi Borac sa 58 bodova, što je 12 bodova više od drugoplasiranog Zrinjskog.