Čeliku bod
Velež do pobjede tek iz petog pokušaja, golijada u Ugljeviku
Strijelac gola za pobjedu Rođenih protiv Širokog brijega bio je Nusmir Fajić
17.08.2019. u 19:20

Fudbaleri Veleža tek iz petog pokušaja stigli su do prve pobjede u novoj sezoni BHT Premijer lige BiH. Rođeni su danas u Vrapčićima savladali Široki Brijeg sa 1:0.

Izabranici Feđe Dudića od prvog sudijskoj zvižduka krenuli su po gol, a nakon što su propustili nekoliko prilika mrežu Martina Zlomislića zatresao je Nusmir Fajić u 19. minuti.

Pet minuta kasnije Fajić je imao novu priliku, ali je Zlomislić ovaj put bio na visini zadatka.

I otvaranje drugog poluvremena pripalo je Veležu, koji je zaprijetio u 50. minuti, no, čuvar mreže Širokog paradom spašava svoj gol. Nakon toga Široki je preuzeo kontrolu igre na sredini terena, ali Rođeni nisu dozvoljavali da zaprijete golmanu Adnanu Bobiću. Bilježimo tek situaciju iz 87. minute kada je Manev izblokirao opasan napad gostiju.

U drugom meču današnjeg programa Zvijezda 09 i Čelik podijelili su bodove odigravši 2:2.

Domaći su poveli nakon pola sata igre. Nakon što je Čelik bio bolji tim, imao dvije jako dobre šanse, uslijedila je kazna. Lošu reakciju gostujuće odbrane iskoristio je Predragović i pogodio za 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Pravu golijadu vidjeli smo u drugom poluvremenu. Rezervista Grahovac izjednačio je nakon sat igre, ali je dvije minute kasnije Zvijezda ponovo povela. Gol za domaće postigao je Stjepanović, koji se najbolje snašao nakon što je udarac Đelmića izblokiran. Čelik se nije predavao i u 74. minuti izjednačio je preko Dilavera.

Mogli su Zeničani u finišu meča i do cijelog plijena, ali je Dilaver kasnio na ubacivanje sa lijeve strane.