14. kolo
TOK UTAKMICE/Posušje - Sarajevo 0:1
Drugu utakmicu subotnjeg programa 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Mokri dolac u Posušju igrali su Posušje i Sarajevo.
11.11.2023. u 19:59

Gosti su slavili sa 1:0, a gol odluke postigao je Mirza Mustafić.

Sarajevo: Šahinović, Beganović, Aničić, Đuričković, Radović, Mustafić, Buljubašić, Julardžija, Hasić, Peneranda, Oliveira.

Posušje: Kolić, Vrgoč, Kamenar, Mandić, Begić,Erick Da Silva, Marić, Maglica, Babić, Lučić, Boban

Tekstualni prijenos iz Posušja mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

______________________

Kraj utakmice! Minimalna pobjeda Sarajeva.

90+4: Brković centrira, Rozić je bio na drugoj stativi, ali nije uspio najbolje zahvatiti loptu.

90+3: Prekršaj za Posušje, skraćeni korner. Buljubašić izlazi, Soldo ulazi u igru i pojačava odbranu Bordo tima.

90+2: Hasić izlazi, mijenja ga Vrančić.

90. miunt: Četiri minute nadoknade.

90. minut: Šahinović siguran poslije ubacivanja sa strane.

83. minut: Lučić na centru ruši Čatakovića, zaradio je javnu opomenu.

73. minut: Centaršut Ericka, Kamenar šutira glavom, Šahinović uz malo problema brani udarac.

72. minut: Opasan napad Posušja. Rozić je ubacio pred gol Sarajeva, lopta prolazi kroz peterac.

60. minut: Dvostruka izmjena u Sarajevu. Julardžija i Oliveira su izašli, a Avramovski i Čataković ušli na teren. Mijenjalo je i Posušje, Rozić je ušao umjesto Babića.

46. minut: Kyeremeh mijenja Penerandu.

Sarajevo se odbranilo. Kraj prvog dijela. Gosti na odmor nose minimalnu prednost.

45+4: Posušje će imati korner, što je posljednja šansa da se u prvom dijelu promijeni rezultat.

45. minut: Tri minute nadoknade.

44. minut: Oliveira je zbog napucavanja lopte dobio žuti karton. To mu je treći akumulirani zbog čega će propustiti narednu utakmicu koju Sarajevo poslije reprezentativne pauze igra protiv Tuzla Cityja na Koševu.

43. minut: Pukla je desna strana Sarajeva, Begić je lako prošao pored Penerande ubacio, udarac Ericka je izblokiran, a u nastavku Marić šutira iznad gola.

37. minut: Opasan napad Sarajeva, Beganović je uputio prizeman centaršut, međutim niko od ofanzivaca gostiju nije bio na pravom mjestu.

34. minut: Stativa spašava Sarajevo. Kamenar je ubacio, Boban matirao Šahinovića, a stativa je jedini krivac što na Mokrom docu nije viđen drugi pogodak.

33. minut: Peneranda je pored linije "pokupio" Begića. Poslije toga i čarke igrača dva tima. Kolumbijac u dresu Sarajeva dobio je žuti karton.

30. minut: GOOOOOOOL. Mustafić pogađa iz slobodnjaka. Šutirao je snažno sa distance, lopta je prošla kroz ruke Kolića i završila u mreži.

29. minut: Slobodan udarac za Sarajevo, oboren je Peneranda, negoduju domaći zbog odluke sudije Topalovića.

18. minut: Dalekomentni pokušaj Ericka iz slobodnog udarca, Šahinović se pružio koliko je dug, lopta ide pored stative.

14. minut: Posušje agilnije u uvodnim minutama meča, izveli su treći korner, Šahinović je to pokupio.

7. minut: Vrgoča je zamijenio Bešlić.

7. minut: Kola Hitne pomoći spremna su da igrača Posušja transportuju u bolnicu.

6. minut: Vrgoč, uz aplauz s tribina, na nosilima napušta teren.

Screenshot/Arena Sport

4. minut: Jeziva povreda na startu. Vrgoč je nezgodno pao, čini se i slomio ruku. Ljekarske ekipe oba kluba su odmah utrčale na teren.

3. minut: Prvi korner na meču izvode domaći. Šahinović boksuje loptu poslije centaršuta Kamenara.

1. minut: Počela je utakmica.

20:41 Trenutna temperatura u Posušju iznosi šest stepeni Celzija.

20:25 Sarajevo ima 10 uzastopnih pobjeda protiv Posušja.

20:24 U prvoj današnjoj utakmici Sloga je u Modriči razbila Igman rezultatom 4:1.