Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE/Portugal - Bosna i Hercegovina 3:0
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je drugi poraz u grupi J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i nakon tri kola ostala na tri boda.
17.06.2023. u 19:32

Zmajevi su poraženi od Portugala sa 3:0.

Mrežu Zmajeva dva puta je pogađao Fernandes, a u strijelce se upisao i Silva.

Selektor BiH Faruk Hadžibegić odlučio je Portugalcima suprotstaviti sljedeći sastav:  Šehić, Dedić, Ahmedhodžić, Saničanin, Barišić, Kolašinac, Hadžiahmetović, Cimirot, Pjanić, Stevanović, Džeko

Portugal: Diogo Costa, Antonio Silva, Ruben Dias, Danilo, Cencelo, Bernardo Silva, Joa Palhinha, Bruno Fernandes, Guerreiro, Ronaldo, Joao Felix

Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti uživo na portalu Faktor.ba.

____________________

22:43 Kraj!

90+3 minut: GOOOOL. Drugi put na meču u strijelce se upisao Fernandes. Visok poraz BiH u Lisabonu.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

89. minut: Hamulić je sjajno gađao, Costa sjajnom paradom sačuvao mrežu.

88. minut: Šehić sada spašava BiH blamaže. Odbranio je zicer Joti.

81. minut: Udarac Dedića pravo u ruke Coste.

79. minut: Gazibegović je zamijenio Kolašinca, Prcić Pjanića, Varešanović Džeku.

77. minut: GOOOOOOOL. Fernandes je strijelac. Pogodio je glavom nakon majstorskog centaršuta Nevesa. Odbrana BiH zaboravila je igrača Uniteda koji je pospremio loptu u mrežu.

71. minut: Hadžiahmetović i Barišić su napustili teren, u igri su Tahirović i debitant Hamulić. Vjerovatno će sada bh. tim do kraja zaigrati u drugoj formaciji.

62. minut: Felix izlazi, Neves u igri kod Portugala.

60. minut: Pola sata do kraja, bez većih uzbuđenja u nastavku.

58. minut: Kombinacija Barišića i Dedića na desnoj strani, Danilo je uspio omesti Dedića i spriječiti ga da uđe u šesnaesterac.

56. minut: Jedan navijač utrčao je u teren i izazvao oduševljenje na stadionu. Kleknuo je na koljena i ljubio Ronaldove kopačke.

51. minut: Žuti karton za Danila. Bez lopte je udario Saničanina.

46. minut: Nastavljen je dvoboj, za sada bez izmjena.

Kraj prvog poluvremena. Domaćin na odmor nosi gol prednosti. Ravnopravna utakmica u prvih 45 minuta, Portugalci su svoju jedinu šansu iskoristili, dok Zmajevi mogu žaliti za propuštenom prilikom Edina Džeke iz 29. minute.

45. minut: GOOOOL. Portugalci stižu do prednosti. Bernardo Silva je strijelac.

41. minut: Žuti karton za Pjanića. Srušio je Felixa na centru, bio je primoran spriječiti kontranapad Portugala.

37. minuta: Kombinacija Ronaldo - Felix, ovaj drugi šutira iz teške pozicije, Šehić odbija u korner.

29. minut: Sjajna akcija Zmajeva po lijevoj strani, Cimirot je pronašao Džeku, ali Dijamant je promašio veliku priliku. Šutirao je lijevom nogom preko gola.

23. minut: Ronaldo trese mrežu BiH, ali pogodak je poništen zbog ofsajda.

22. minut: Barišić je pokušao centrirati, lopta mu je malo prešla preko noge i umalo završila u mreži. Sjajna intervencija domaćeg čuvara mreže.

20. minut: Dva vezana kornera za Portugalce, uspjeli smo se odbraniti.

15. minut: I dalje bez većih prilika. Dobro je što Portugalci još uvijek nisu uputili udarac prema golu Zmajeva.

4. minut: Prvi pokušaj bh. fudbalera. Hadžiahmetović sa distance pored gola Portugalaca.

1. minut: Krenuo je duel Portugal - BiH.

20:44 Oko 60.000 navijača nalazi se na stadionu u Lisabonu.

20:42 Fudbaleri su na terenu. Slijedi intoniranje himni.

20:35 Prvu utakmicu u dresu reprezentacije BiH igra Adrian Leon Barišić. Na klupi su ostala još dvojica debitanata kod Zmajeva - Dal Varešanović i Said Hamulić.

20:32 Kapiten Portugala Cristiano Ronaldo nastupa 199. put za nacionalni tim.

20:30 Edin Džeko, rekorder po broju nastupa za reprezentaciju BiH, igra 128. meč u nacionalnom dresu, a Miralem Pjanić će ubilježiti 109. nastup za Zmajeve.

20:27 Danas je u sklopu grupe J Luksemburg savladao Lihtenštajn sa 2:0. Od 20.45 sati sastaju se Island - Slovačka.

20:21 Zmajevi prije zagrijavanja na travnjaku.

20:05 Zmajevi su izgubili šest od posljednjih sedam gostujućih mečeva kvalifikacija za EURO.

19:43 Navijačka grupa BHFanaticos i ovoga puta će bodriti bh. fudbalere.

19:42 Poraz od Albanije u septembru 2014. jedini je poraz Portugala u posljednjih 25 domaćih utakmica u sklopu kvalifikacija za EURO