Evropska liga
TOK UTAKMICE/LASK - Zrinjski 2:1
Fudbaleri Zrinjskog poraženi su od LASK-a u austrijskom Linzu rezultatom 2:1 u prvom meču play-offa Evropske lige.
24.08.2023. u 19:54

LASK je bolje otvorio meč i golovima Žulja u četvrtoj i 12. minuti brzo stigao do dva gola prednosti. Zrinjski je poslije toga oslobodio pritiska, zaigrao bolje, a to je krunisao golom Bilbije u 71. minuti.

Revanš se igra narednog četvrtka u Mostaru.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Batarelo, Senić, Tičinović, Čanađija, Ramić, Ivančić, Ćuže, Malekinušić, Bilbija

LASK: Lawal, Ziereis, Andrade, Luckeneder, Lecker, Horvath, Jovičić, Renner, Žulj, Mustapha, Usar

Tekstualni prijenos susreta možete pratiti uživo na portalu Faktor.ba

______________________

Kraj. Pobjeda LASK-a rezultatom 2:1.

92. minut: Žulj u šansi, Marić ovoga puta izlazi kao pobjednik. Meč je produžen za pet minuta.

81. minut: Memija umjesto Tičinovića.

71. minut: GOOOOOL. Zrinjski je smanjio. Ko drugi nego - Nemanja Bilbija! Zaspala je odbrana domaćih, Kiš je iz prekida lukavo gurnuo loptu prema kapitenu Zrinjskog, a on ovakve prilike rijetko kad promašuje.

67. minut: Kiš i Sabljić u igri, izašli su Ivančić i Malekinušić.

46. minut: Stanić mijenja Ramića u timu Zrinjskog.

Završeno je prvo poluvrijeme u Linzu. LASK vodi 2:0.

45. minut: Minut nadoknade.

38. minut: Zicer za Ćužea, stativa spašava domaće.

32. minut: Žuti karton za Horvata u timu LASK-a.

26. minut: Malekinušić trese mrežu LASKA, ali gol je opravdano poništen zbog ofsajda.

20. minut: Ne prolazi kombinacija Bilbije i Malekinušića. Ubrzo nakon toga centaršut Bilbije prolazi kroz šesnaesterac.

12. minut: GOOOOOOL. Ponovo Žulj. LASK ima dva gola prednosti. Pogodio je precizno sa distance, Marić ništa nije mogao.

4. minut: GOOOOOL. LASK vodi sa 1:0. Greška Zrinjskog u odbrani, lopta se odbijala, na kraju se odbila na nogu Roberta Žulja koji matirao Marića s vrha šesnaesterca.

2. minut: Prvi pokušaj Zrinjskog. Malekinušić s tridesetak metara šalje loptu iznad gola.

1. minut: Počela je utakmica.

21:00 Igrači su na terenu, očekuje se početak meča.