TOK UTAKMICE / Velež - Posušje 2:1
Fudbaleri Veleža i Posušja na stadionu Rođeni odigrali su prvi meč 10. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.10.2023. u 17:45

Rođeni su u ovom susretu opravdali ulogu blagog favorita i slavili su sa 2:1.

Tekstualni prijenos utakmice Velež - Posušje mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

90. minut: Kraj u Mostaru, gdje je Velež slavio sa 2:1.

89. minut: Pokušao je Brković sa dvadesetak metara, ali Hadžikić se nije dao iznenaditi. Nedugo potom Boban je predriblao golmana Veleža, ali je otišao previše u stranu, a potom je Mahmić izblokirao pokušaj Ericka.

85. minut: Kolić brani penal Haskiću!

84. minut: Penal za Velež! Kakva glupost Maglice. Prvi je stgao do lopte, ali ga je Džafić nadmudrio. Igrač Posušja srušio je ofanzivca Veleža, a sudija Perić pokazao je na bijelu tačku.

71. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Dominik Begić pogađa za 2:1. Dominik Begić je iskristio nesmotrenost odbrane Veleža i smanjio zaostatak svoga tima.

62. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Velež je udvostručio prednost, Džafić je strijelac ovaj put.

46. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Velež vodi, pogodio je Haskić u 27. sekundi nastavka!

45. minut: Poluvrijeme u Mostaru.

34. minut: Vehbović je pokušao sa distance, ali bez problema za golmana Posušja. Inače, ovo je bio prvi udarac u okvir gola na večerašnjem meču.

27. minut: Nesporazum u odbrani Veleža, pokušao je to iskoristiti Maglica, ali je njegov udarac izblokiran.

26. minut: Imao je Velež slobodnjak na ivici kaznenog prostora, ali su se Rođeni prekombinovali, a rezultat svega je žuti karton za Džafića.

17. minut: Gosti su tražili penal nakon duela Rozića i Mahmića, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

16. minut: Prva trećina prvog poluvremena pripala je Rođenim, ali nema promjene rezultata. Gosti se uspješno brane i čekaju priliku iz kontre.

2. minut: Prijeti i Pršeš, ali nema promjene rezultata.

1. minut: Velež je već u prvoj minuti imao veliku priliku, ali se Mlinarić spetljao i izostao je završni udarac.

1. minut: Počeo je meč na stadionu Rođeni.

17.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Velež - Posušje.