TOK UTAKMICE / Sarajevo - Rudar 1:1
U prvom susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i jedinom koji se igrao danas Sarajevo i Rudar podjelili su bodove. Direktan tekstualni prijenos ovog susreta mogli ste pratiti na našem portalu.
30.10.2021. u 16:49

Trener Bordo tima Goran Sablić odredio je početni sastav, a za Sarajevo će danas od prve minute igrati: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Lazić, Dupovac, Kurdić, Đokanović, Palić, Varešanović, Bodul, Ahmetović.

Gledajući sastav koji igra danas, u odnosu na onaj koji je u srijedu nastupao u utakmice osmine finala Kupa BiH, evidentno je da je Sablić donekle ispunio dato obećanje kada je rekao da su pojedini fudbaleri koševskog premijerligaša ispucali sve bonuse, a zanimljivo da danas u konkunreciji nema nikako Borisa Cmiljanića i Matthiasa Fanima.

Trener gostujućeg sastava Marko Tešić za duel na Koševu odabrao je ovih 11 fudbalera: Topolović, Asani, Sadiku, Pekija, Pavlović, Bilbija, Kulenović, Burazor, Dojčinović, Amoah, Zekanović.

--------------------------------------

Kraj utakmice na Koševu, Sarajevo - Rudar 1:1!

90.+3: Knežević umjesto Kulenovića u timu Rudara.

90. minut: Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

89. minut: Sami je finiš susreta na Koševu... Sarajevo sve bliže četvrtom ovosezonskom remiju, drugom na domaćem terenu.

85. minut: Posljednja izmjena Sablića večeras. Hebibović je zamijenio Palića.

80. minut: Nakon kraćeg prekida zbog bakljade nastavljen je susret.

75. minut: Velika bakljada na sjevernoj tribini stadiona Koševo povodom 75. godišnjice od osnivanja FK Sarajevo.

73. minut: Jakupović je bio u opasnoj kontri, opasnog pred golom Dizdarevića otklonio je Dupovac.

70. minut: Žuti karton za Bagarića zbog simuliranja prema procjeni Muse.

68. minut: Nova dvostruka izmjena Sablića, Ramić i Dervišagić umjesto Ahmetovića i Đokanovića.

64. minut: Santos je pobjegao Dupovcu, uposlio Kulenovića, ali su se gosti spetljali. Da su bili odlučniji mogli su i do prednosti. Bila je to dobra prilika za Rudar.

63. minut: Pidro u posljednjim trenucima blokira šut Jakupovića.

63. minut: Crveni karton za Lazića. Strijelac vodećeg gola za Sarajevo dobio je drugi žuti karton nakon što je Santosa srušio povlačenjem za dres.

59. minut: Sada Sablić pravi dvostruki izmjenu. Varešanovića i Bodula zamijenili su Bagarić i Velkoski.

56. minut: Dvostruka izmjena u redovima Rudara, Santos i Jakupović umjesto Amoaha i Asanija.

55. minut: Rudar je napravio prvi prekršaj na utakmici!

47. minut: Bodul nakon solo-akcije, poslije slabe intervencije Topolovića, pogađa stativu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Koševo.

Kraj prvog poluvremena prvog meča 15. kola PLBiH. Poslije prvih 45 minuta Sarajevo - Rudar 1:1.

45. minut: Dvije minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

40. minut: Finiš je prvog poluvremena na Koševu, lopta uglavnom u posjedu fudbalera Sarajeva.

32. minut: Topolović sigurno hvata loptu ispred Ahmetovića poslije prizemnog centaršuta Šabanovića.

31. minut: GOOOOOL! Amoah pogađa za izjednačenje.

30. minut: Sarajevo u potpunosti dominira na Koševu.

19. minut: Dobar centaršut Bodula sa desne strane na koji je zakasnio Ahmetović...

10. minut: GOOOOOL! Sarajevo vodi golom Lazića koji je udarcem glavom matirao Topolovića nakon ubačaja iz kornera. Bio je ovo prvi gol srbijanskog defanzivca nakon povratka na Koševo.

9. minut: Velika prilika za Sarajevo, ali ni Varešanović, ni Ahmetović nisu uspjeli loptu ugurati u mrežu gostiju poslije ubačaja Pidre.

5. minut: Pritisak Sarajeva na startu susreta... Za sada bez pravih prilika.

1. minut: Mateo Musa označio je početak prve utakmice 15. kola PLBiH. Utakmica je kasnila tačno deset minuta.

17:07 - Fudbaleri Sarajeva spremni u tunelu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović Hase", a danas će igrati u bijelim dresovima. Igrači oba tima upravo izlaze na teren Koševa prevođeni glavnim sudijom Mateom Musom.

17:00 - Zbog činjenice da su fudbaleri Rudara na utakmicu stigli samo sa jednom garniturom (crna boja), zvanične osobe današnjeg susreta nisu fudbalerima Sarajeva dozvolile da nastupi u tradicionalnoj bordo ganituri dresova. Upravo zbog toga početak utakmice će kasniti nekoliko minuta.

16:48 - U prvom ovosezonskom duelu dva tima koji je odigran 8. augusta Sarajevo je s 2:0 slavilo u Prijedoru.

16:26 - Pogledajte kako izgleda travnjak na najvećem bh. stadionu uoči današnjeg susreta.