Kup BiH
TOK UTAKMICA / Sarajevo - Tuzla City 3:1, Klis - Borac 1:2
Revanš-susreti polufinala Kupa Bosne i Hercegovine igraju se danas. U Mostaru je Borac i uzvratu bio bolji od Klisa, ovoga puta s 2:1 i tako potvrdio plasman u finale. Uzvrat Sarajeva i Tuzla Cityja završio je pobjedom Bordo tima 3:1. Direktan tekstualan prijenos oba duela mogli ste pratiti na našem portalu.
21.04.2021. u 14:00

Kraj utakmice! Sarajevo je drugi finalist ovosezonskog izdanja Kupa Bosne i Hercegovine.

90. minut: Četiri minute sudijske nadokande.

85. minut: GOL! Krste Velkoski pogađa za 3:1 i stavlja tako tačku na "i" u ovom susretu.

82. minut: Velskoski u situaciji "jedan na jedan" nije uspio predriblati Muminovića.

78. minut: GOL! Potpuni preokret Bordo tima, pogodio je Hebibović! Asistent je bio Mustedanagić.

76. minut: GOL! Majstrosko proigravanje Velskoskog u gol pretvara Jasmin Mešanović.

73. minut - Nove izmjene u sastavu Sarajeva. U igru će Pidro i Mustedanagić, teren napuštaju Pejović i Hodžić. Prethodno je Ramić zamijenio Badjija u gostujućem timu.

71. minut - Pejović šutira visoko preko gola poslije dobro ispucavanja Kovačevića. Bila je to situacija u kojoj su Pejović i Mešanović bili u situaciji "dva na dva", ali se veznjak Sarajeva odlučio na šut.

70. minut - Brkić u dobroj kontri Tuzlaka sa nekih 17 metara šutira preko gola, Crnkić protestuje kod svog saigrača jer je bio sam na lijevoj strani...

67. minut - Žuti karton za Karjaševića.

66. minut - Miličević je bio neoprezan, no Crnkić nije uspio u potpunosti da kazni gršku stopera Sarajeva. Nakon što mu je oduzeo loptu šutirao je visoko preko gola.

66. minut - Dobar šut Pejovića sa ivice šesnaesterca završava u rukama Muminovića.

65. minut - Prva izmjena Vinka Marinovića, Hebibović je zamijenio Milanovića.

63. minut - Mehidić mijenja Mišića, ovo je prva izmjena na današnjem susretu.

61. minut - Prvi korner za Tuzlake na današnjoj utakmici.

61. minut - Karjašević šutira visoko preko gola Kovačevića iz velike udaljenosti.

59. minut - Četvrti korner za Sarajevo nije donio ništa...

59. minut - Karjašević blokira udarac Pejovića sa nekih 18-19 metara.

55. minut - GOL! Lijepu akciju gostiju koju je započeo Doffo na najbolji način je završio Brkić poslije asistencije Crnkića.

49. minut - Doffo je pokušao iz teške pozicije, lopta odlazi pored gola Sarajeva.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice na najvećem bh. stadionu.

Kraj prvih 45 minuta, mreže na Koševu miruju.

45. minut - Miličević glavom šutira pored gola u samom finišu prvog poluvremena.

44. minut - Mišić pogađa vanjski dio mreže.

36. minut - Sivac pokazuje žuti karton Mešanoviću zbog simuliranja.

31. minut - Oremuš je prvi fudbaler Bordo tima sa javnom opomenom.

29. minut - Najbolja prilika za Sarajevo u dosadašnjem dijelu susreta. Pejović poslije proigravanja Mešanovića iz dobre pozicije silovito šutira, ali direktno u Muminovića.

27. minut - Zatresla se mreža gostiju, ali je pogodak Velkoskog zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se nalazio Makedonac.

26. minut - Brkić je dobio žuti karton.

20. minut - Pejović je šutirao iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane, ali dosta slabo... Nukić je izblokirao.

15. minut - Odličnu kontru Bordo tima upropastio je loš centaršut Milanovića.

13. minut - Drugi korner za Sarajevo na susretu izveo je Milanović, ali je odbrana gostiju otklonila opasnost.

6. minut - Žestok start Karjaševića nad Đokanovićem, no prošao je bez javne opomene.

3. minut - Prvi korner na utakmici izvest će igrači Sarajeva.

1. minut - Počeo je meč Sarajeva i Tuzla Cityja, prvi s centra krenuli su fudbaleri Bordo tima.

Kraj u Mostaru! Borac je prvi finalista ovosezonskog izdanja Kupa BiH nakon što je u revanšu s 2:1 savladao Klis.

90. minut - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade u meču Klisa i Borca.

88. minut - Finiš je utakmice u Mostaru...

84. minut - Husrep šutira žestoko iskosa sa desne strane poslije kombinovanja sa Jahićem, ali direktno u golmana Borca.

78. minut - Cero odličnom intervencijom skida šut Zakarića.

75. minut - S izuzetkom Canovićeve šanse iz 53. minute, ozbiljnijih prilika u drugom dijelu skoro da i nije bilo.

70. minut - Žuti karton za Mollsa.

16:20 - Za Tuzla City će na Koševu igrati: Muminović, Barišić, Nukić, Crnkić, Brkić, Karjašević, Mišić, Badji, Doffo, Lučić, Morris.

53. minut - Prvi pokušaj Klisa u drugom poluvremenu, Lakić je odbranio dobar šut Canovića.

16:05 - Sarajevo će na revanš-susret sa Tuzla Cityjem istrčati u sastavu: Kovačević, Hodžić, Oremuš, Mešanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Đokanović, Milanović, Dupovac i Adukor.

47. minut - Nakon Čavića i Meleg je zaprijetio Ceri, no rezultat je ostao isti.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme susreta u Vrapčićima.

45. +1 - GOL! Nakon što je lopta pogodila stativ, poslije gužve u šesnaestercu Klisa stigla je do Zakarića, koji pogađa za 1:2. Domaćin je prethodno tražio prekršaj poslije visoko podignute noge jednog od igrača Borca.

45. minut - Žuti karton za Aldina Husrepa, slobodan udarac za Melega.

43. minut - Lakić brani šuta Šabanovića iz slobodnjaka.

42. minut - Slobodan udarac za Klis na samo ivici kaznenog prostora.

40. minut - Zakarić je probao iz dosta teške situacije, ali je njegov udarac otišao visoko preko Cerinog gola.

34. minut - Kratak prekid, poslije jednog duela na travnjaku su ostali ležati po jedan igrač Klisa i Borca kojima se trenutno ukazuje medicinska pomoć.

30. minut - Glavni arbitar pokazuje žuti karton i Vili, strijelcu jedinog gola za Klis.

29. minut - Oštar star Milojevića nad Canovićem, prvi žuti karton na utakmici. Domaćin će izvesti i prvi korner.

26. minut - Velika prilika za Borac, no kapiten gostiju Vranješ šutira pored gola domaćeg sastava.

23. minut - Dobar pokušaj Klisa poslije prekida, no Lakić je sigurno uhvatio loptu nakon šuta glavom Bajramovića.

21. minut - Stativa na strani domaćina. Čavić je silovitim udarcem sa 30 metara uzdrmao okvir gola Klisa.

19. minut - Husrep je šutirao visoko preko gola, nako što je izgubio ravnotežu.

14. minut - GOL! Ekspresno izjednačenje Klisa. Vila je ukrao loptu neospreznom Milojević i situaciji jedan na jedan rutinski matirao Lakića.

13. minut - GOL! Borac vodi 0:1, strijelac je Moraitis.

9. minut - Dobra prilika za Borca poslije kornera, no Milojević je šutirao pored gola.

7. minut - Cero na golu Klisa dobro interveniše poslije gužve u kaznenom prostoru njegove ekipe. Svemu je prethodio cenatšut Čavića iz slobodnjak iskosa sa lijeve strane.

6. minut - Šut Stojana Vranješa odlazi pored gola Klisa. Bila je ovo prva prilika Banjalučana na današnjem susretu.

3. minut - Centaršut Ćosića s lijeve strane iz drugog pokušaja hvata Lakić.

1. minut - Počeo je susret u Vrapčićima, Borac je prvi krenuo s centra, ali je Klis već poslije 20ak sekundi osvojio loptu i bio u izglednoj poziciji, no premalo igrača tima iz Buturović-Polja je bilo u vrhu napada.

14:54 - Još nekoliko minuta ostalo je do početka susreta, a pravdu u ovom susretu dijelit će Dražen Marić iz Bijeljine.

14:22 - Rezerve Klisa danas su: A. Ćosić, Mezit, Kudra, Kozić, Bajrić, Graho, Mujak, Gabela i Jahić.

14:20 - Na klupi Borca danas sjede: Pavlović, Tahrić, Šikanjić, Ntchamda Ntchamda, Subić, Javorac, Bobić, Borovčanin i Georgiev.

14:10 - Boje Borca danas će od prve minute braniti: Lakić, Kujundžić, Dujaković, Vojnović, Bosančić, Čavić, Vranješ, Meleg, Milojević, Panagiotis i Zakarić.

13:58 - Treneri Klisa i Borca, Nedim Kudra i Marko Maksimović, već su odredili početne sastave za utakmicu koja će se igrati na stadionu Veleža.

Ekipa iz Buturović-Polja koja je u prvom susretu poražena s 4:1 igrat će u sastavu: Cero, Bajramović, Ćosić, Šabanović, Vila, Šimunović, Canović, Pirija, Husrep, Makan i Bitevija.