Sarajevo razbilo Želju u jubilarnom 150. vječitom derbiju
Još jedno gostovanje, još jedan poraz Željezničara.
08.10.2023. u 22:29

Tim sa Grbavici razbijen je na Koševu od gradskog rivala Sarajeva u jubilarnom 150. vječitom derbiju.

Bordo tim je sasvim zasluženo slavio sa 3:0 i nastavio potjeru za lliderom Borcem.

U prvoj polovini prvog poluvremena domaći su pokušavali ugroziti Muftića šutevima sa distance, dok su gosti prijetili iz prekida. Dlanove golmana Želje zagrijali su Hasić i Mustafić, no promjene rezultata nije bilo.

S druge strane Jašarević je nakon kornera glavom šutirao preko gola.

Sarajevo je povelo u 26. minuti. Oliveira je centrirao sa lijeve strane, Hasić šutirao glavom. Muftić je odbranio prvi pokušaj, ali se lopta odbila na nogu fudbaleru domaćeg tima koji pogađa za 1:0. I erupciju oduševljenja na Koševu.

U 44. minuti Željo je opet pokušao iz prekida, ali udarac Cocalića brani Šahinović. Kada se činilo da će se na odmor sa golom prednosti za domaće Sarajevo je udvostručilo prednost. Hasić je ubacio sa desne strane, lopta se odbila od Cocalića i došla na nogu Renanu Oliveiri koji je majstorski pogodio za novo slavlje na Koševu.

Gosti su prilikom odlaska u svlačionicu imali nešto prigovoriti sudiji Milošu Gigoviću, ali on nije reagovao na to.

Na otvaranju drugog dijela nova prilika za Bordo tim, ali je udarac Avramovskog izblokirao Drina.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli previše fudbala. U nekoliko navrata derbi je prekidan zbog bakljada, a Željo nije imao ideje kako da ugrozi domaćina. Tek u 79. minuti bilježimo pokušaj Mekića nakon ubacivanja Jašarevića, ali lopta ide pored gola.

U finišu meča Muftić je spasio Plave katastrofe, kada je odbranio udarce Kyeremeha i Čatakovića, koji su bili u situaciji jedan na jedan.

Ipak, golman Želje nije mogao ništa u 94. minuti kada je Čataković glavom pogodio za 3:0.