Kraljevi superiorniji
Realu trofej Superkupa Španije: Debakl Barce u El Clasicu, hat-trick Viniciusa
Fudbaleri Real Madrida pobjednici su španskog Superkupa, 13. put u svojoj historiji.
14.01.2024. u 21:51

Kraljevi su u finalnom meču, popularnom El Clasicu, odigranom u Rijadu u Saudijskoj Arabiji potpuno razbili Barcelonu i slavili rezultatom 4:1.

Za Real je protiv branioca naslova u ovom takmičenju meč počeo kao iz snova jer je Vinicius golovima u 7. i 10. minuti donio timu Carla Ancelottija dva gola prednosti.

Barcelona se uspjela oporaviti od početnog šoka i u 33. minuti reko Lewandowskog smanjiti zaostatak.

U 39. minuti poslije duela Arauja i Viniciusa dosuđen je penal za Real. Vinicus je preuzeo odgovornost i sigurno pogodio s bijele tačke

Real je u drugom poluvremenu postigao i četvrti gol. U strijelce se upisao Rodrygo u 64. minuti.

Barcelona je od 71. minute igrala s igračem manje poslije isključenja Arauja. Defanzivac Katalonaca oba žuta kartona zaradio je u duelima s Vinicusom. Brazilac je bez ikakve sumnje bio prvo ime meča.

Realu će uz trofej pripasti 7,8 miliona eura, a Barceloni 500.000 eura manje.