Tuchel pred otkazom
PSG želi Massimiliana Allegrija
Nakon sezone u kojoj je bogati PSG osvojio samo naslov prvaka Francuske, njemački trener Thomas Tuchel se nalazi na rubu otkaza
06.05.2019. u 18:10

Paris Saint-Germain želi angažovati italijanskog trenera Massimiliana Allegrija, pišu brojni italijanski mediji.

Nakon sezone u kojoj je bogati PSG osvojio samo naslov prvaka Francuske, njemački trener Thomas Tuchel se nalazi na rubu otkaza, a uprava Parižana na njegovo mjesto planira dovesti Allegrija.

Italijanski mediji tvrde da su u PSG-u već stupili u kontakt s 51-godišnjim Italijanom koji od 2014. godine vodi Juventus i na klupi Stare dame do sada je osvojio pet uzastopnih naslova italijanskog prvaka, četiri Kupa Italije, dva italijanska Superkupa i igrao dva finala Lige prvaka, prenosi Anadolu Agency (AA).

S druge strane, PSG je ove sezone u francuskom Kupu izgubio u finalu od Rennesa, u Liga kupu je ispao u četvrtfinalu od Guingampa, dok je u osmini finala Lige prvaka eliminisan od Manchester Uniteda.

Allegri je u dosadašnjoj karijeri vodio Aglianese, SPAL, Grosseto, Sassuolo, Cagliari, Milan i od 2014. godine ekipu Juventusa.