La Liga
Pljuštali golovi i preokreti, Barca se radovala u meču sezone
Jedan od najboljih mečeva na startu nove sezone u evrpskom fudbalu odigrali su Villarreal i Barcelona na El Madrigalu, a slavio je aktuelni španski prvak rezultatom 4:3.
27.08.2023. u 19:29

Barca je brzo napravila dva gola suficita. U 12. minuti je Gavi doveo Katalonce u vodstvo, a De Jong je tri minute poslije uduplao prednost gostiju. I to je bio tek početak uzbuđenja na ovom susretu.

Villarreal se vratio u igru golom Foytha u 26. minuti, a u 40. je Sorloth vratio stvari na početak - 2:2.

Do velikog preokreta tim bivšeg Barcinog trenera Quiquea Setienadošao je nakon pet minuta igre u drugom dijelu pogotkom u 50. minuti.

Igrači Barcelone nisu smatrali da je priča završena, a u 68. minuti Torres donosi izjednačenje svega pet minuta nakon ulaska u igru.

U 71. minuti Barca je ponovo povela, a ispostavit će se i osigurala trijumf. Mladi Yamal je pogodio stativu, lopta se odbila do Lewandowskog kome je ostao lakši dio posla.

Za Barcu je ovo druga pobjeda u sezoni, odnosno sedmi bod na kontu. Real Madrid je vodeći nakon tri kola sa maksimalnih devet bodova.