Oproštaj od Evrope
Ludnica u finišu meča: Široki Brijeg poveo u 90. minuti, pa izgubio od Kairata
U nehumanim uvjetima na 35 stepeni Celzijusa današnji meč u Kazahastanu odlučen je u sudijskoj nadoknadi
18.07.2019. u 18:21

Fudbaleri Širokog Brijega nisu uspjeli izboriti plasman u 2. kolo kvalifkacija za UEFA Evropsku ligu.

Tim sa Pecare u Kazahstanu protiv Kairata nije uspio nadoknaditi gol zaostatka iz prvog meča kada su gosti slavili sa 2:1. U nehumanim uvjetima na 35 stepeni Celzijusa današnji meč u Kazahastanu završen je pobjedom domaćih - 2:1, a pravoj ludnici svjedočili smo u finišu meča.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Kairat u 12. minuti. Eseola je bio sam pred golom Širokog, ali niej uspio zatresti mrežu Zlomislića.

U nastavku meča Široki je odličnu priliku propustio u 70. minuti, kada Jurić iz odlične pozicije nije uspio matirati Pokatilova.

Devet minuta kasnije zatresla se mreža gola iza leđa Zlomislića, ali je pogodak koji je postigao rezervista Wrzesinski poništen zbog ofsajda.

U 90. minuti Široki je poveo golom Bagarića sa bijele tačke, ali je Orazov izjednačio u 92. minuti. Već u narednom napadu, u 93. minuti Kuat je pogodio za pobjedu domaćih - 2:1.