Debi iz snova
Kenana Kodro dvostruki strijelac u velikom preokretu MOL Fehervara
Fudbaleri MOL Fehervara uspješno su izbjegli prvi ovosezonski poraz nakon što su poslije preokreta na domaćem terenu s 2:1 nadigrali MTK.
29.08.2021. u 07:51

Glavni kreator preokreta ekipe iz Szekesfehervara bio je povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kodro.

Fudbaler koji je prije pet dana stigao u redove mađarskog kluba priliku za debi dobio je u 62. minuti utakmice u kojoj je njegova ekipa gubila od 45. s 1:0.

Deset minuta na terenu sinu legendarnog Mehe Kodre bilo je dovoljno da izjednači rezultat. Kenan je na sebe preuzeo odgovornost i bio siguran izvođač najstrožije kazne.

Sedam minuta kasnije Kodro se po drugi put upisao i strijelce i svom timu donio preokret, a u konačnici i pobjedu, te tako svoj prvi nastup u dresu Fehervara pretvorio u debi iz snova.