Novi trijumf
Feđa Dudić nastavlja ispisivati bajku u Srbiji: Radnički korača ka plasmanu u Evropu
Autor: Faktor
15.04.2024. u 21:55
Feđa Dudić, koji je ne tako davno dobio otkaz u Sarajevu, nastavlja raditi čuda Srbiji.
Njegov Radnički 1923 upisao je 16. pobjedu u prvenstvu. Tim iz Kragujevca je u meču 30. kola srbijanskog prvenstva u gostima savladao Voždovac sa 2:1.
Treba istaći da su domaći u 92. minuti pogodili za izjednačenje, ali je pogodak poništen nakon gledanja VAR-a.
Besim Šerbečić i Muhamed Ćosić, bivši igrači Sarajeva i Željezničar, odigrali su po 90 minuta za gostujući tim.
Radnički je već izborio play-off, odnosno mjesto među osam timova, a kada su u Kragujevac stigli Dudić te prvi pomoćnik Adnan Jahić, ovaj tim je bio na posljednjem mjestu.
Lider je Crvena zvezda sa 77 bodova, drugoplasirani Partizan ima 70 bodova.
Treći TSC ima 60 bodova, četvrta Vojvodina je na 50 bodova, koliko ima sada peti Radnički, ali Vojvodina ima bolju gol-razliku od od tima iz Kragujevca.