Nesvakidašnje
Bivši bh. reprezentativac zabio dva autogola za 18 minuta
Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Zukanović dva puta je pogodio vlastitu mrežu u razmaku od svega 18 minuta.
04.02.2024. u 19:42

Iskusni defanzivac i član grčkog Asterasa bio je jedan od tragičara svog tima u gostujućem porazu od AEK-a rezultatom 4:2.

Zukanović je prvi autogol postigao u 25. minuti kada je AEK došao do prednosti.

Poslije centaršita iz kornera jedan igrač AEK-a je promašio loptu, a Zukanović koji je, također visoko skočio, poput golgetera, matirao vlastitog golmana.

Minut poslije AEK je uduplao prednost golom Poncea.

Drugi put na meču Zukanović je pogodio svoju mrežu u 43. minuti. U namjeri da spriječi jedno ubacivanje u peterac, Zukanović je klizećim startom ugurao loptu u gol.

Asteras je u nadoknadi prvog poluvremena smanjio zaostatak na 3:1 pogotkom Bartola iz penala, a novi pogodak domaći su postigli preko Garcije u 76. minuti.

Miritello je u 90. minuti postavio konačnih 4:2.