Borac korak bliže tituli: Diskutabilan penal, Jurilj ponovo čovjek odluke
AUTOR: Faktor
28.04.2024. u 14:53
Fudbaleri Borca stigli su do 21. pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i dodatno se primakli naslovu prvaka.
Banjalučani su danas na stadionu Bare u Čitluku savladali Široki Brijeg sa 2:1 i nanijeli Širokobriježanima 14. poraz u sezoni.
Borac je poveo već u trećoj minuti golom Nišića iz penala.
Kazneni udarac za goste bio je u najmanju ruku diskutabilan. Blagaić je bio u šesnaestercu, ostvario je minimalan kontakt s Barišićem, u nastavku akcije veznjak Borca je i šutirao, golman odbranio, no tada se začula pištaljka arbitra Dragana Kesića koji je pokazao na kreč.
Široki je izjednačio golom Mamića koji je pogodio glavom nakon ubacivanja Ćavara, a samo četiri minute poslije Borac je ponovo vratio prednost. Nakon ubačaja iz kornera slabo je reagirao tim Širokog, lopta je prošla kroz peterac i došla do Jurilja na drugoj stativi, koji je ponovo bio čovjek odluke i kao protiv Posušja osigurao svojoj ekipi tri boda.
Borac je povećao prednost nad Zrinjskim na osam bodova, a aktuelni prvak naše države ima meč manje.
Široki je na sedmom mjestu sa 35 osvojenih bodova.
Od 17 sati igraju Posušje i Zrinjski, a od 20.45 Sarajevo i Velež.