Trijumf Kraljeva
Real Madrid na korak do polufinala Eurolige, Musa odigrao jednu od najgorih partija u karijeri
AUTOR: Faktor
25.04.2024. u 22:51
Košarkaši Real Madrida poveli su u četvrtfinalnoj seriji Eurolige sa 2:0 protiv Baskonije.
Kraljevi su večeras slavili rezultatom 101:90, te ih samo jedna pobjeda dijeli od polufinala.
Madriđani su tokom cijelog meča imali vodstvo, da bi osjetniju prednost stekli krajem treće dionice kada su poveli rezultatom 74:60.
Real je u četvrtoj četvrtini imao i maksimalnih +23 (93:70), ali su Kraljevi do kraja "spustili gas" i rutinski priveli meč kraju.
Bh. reprezentativac Džanan Musa odigrao je jednu od najgorih partija u karijeri. Zmaj je u dresu Real Madrida susret završio bez poena, a na parketu je proveo nešto više od 17 minuta.
Šutirao je 0/3 za dva poena, te 0/3 za tri poena. Uspio je da skupi samo po jedan skok i asistenciju.
Real je do pobjede predvodio Campazzo sa 24 poena, dok se kod gostiju istakao Marinković sa 20 ubačenih koševa.
Podsjetimo, četvrtfinalne serije igraju se na tri pobjede, a bolji iz tih duela izborit će nastup na završnom turniru u Berlinu.
Košarkaši Reala tako imaju priliku da odbrane titulu osvojenu prošle godine.