Premijer liga
Željo razbio Mladost i primakao se Sarajevu
Fudbaleri Željezničara prekinuli su niz od tri meča bez pobjede.
27.11.2020. u 14:49

Plavi su u prvoj utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine stigli do gostujućeg trijumfa kod Mladosti, slavivši ubjedljivo 4:0.

Pogotke za tim Amara Osima postigli su Juričić u 26, E. Zec u 59., Štilić u 82. i Veselinović u 88. minuti. Štilić i Veselinović su ušli u igru s klupe.

Mladost je svoje šanse imala u prvom poluvremenu preko Alića, koji je dva puta fantastično šutirao iz slobodnog udarca, ali je oba puta Erić sjajnim odbranama izlazio kao pobjednik.

Utakmica je počela minutom šutnje u čast preminulog predsjednika Željezničara Admira Džubura.

Željo se revanširao Mladosti za poraz na Grbavici u prvom dijelu sezone.

Plavi imaju 33 boda, četiri manje, ali i utakmicu više od vodećeg Sarajeva. Mladost je ostala na 16 osvojenih bodova.

Premijer liga nastavlja se sutra. Od 13 sati igraju Olimpik-Tuzla City i Sloboda Zrinjski. Dva sata kasnije Velež dočekuje Sarajevo, a od 17 sati snage će odmjeriti Borac i Široki Brijeg.