13. kolo
TOK UTAKMICE/Sarajevo - Mladost 5:1
Sarajevo je u prvoj utakmici 13. kola Premijer lige upisalo desetu prvenstvenu pobjedu.
30.10.2020. u 16:21

Na Koševu je poražena Mladost ubjedljivim rezultatom 5:1.

Tekstualni prijenos sa Koševa mogli ste pratiti UŽIVO na portalu Faktor.ba.

_______________________________________________________________

Kraj meča. Deseta ovosezonska pobjeda Sarajeva.

90. minut: GOOOOL. Mustedanagić je sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

71. minut: Mustedanagić je ušao umjesto Rahmanovića.

71. minut: Lijep gol Hadžića lijevom nogom za 4:1. Mladi napadač je protiv svog bivšeg tima stigao do petog pogotka ove sezone.

64. minut: Nova promjena u Bordo timu. Velkoskog mijenja Jukić.

59. minut: Dvostruka izmjena kod Sarajeva. Salčin i Hodžić su u igri, teren napuštaju Pejović i Pidro.

58. minut: Vazda izlazi, Šišić ulazi u igru.

54. minut: Nova promjena rezultata na Koševu. Sarajevo vodi 4:0. Rahmanović je preciznim udarcem zatresao mrežu Mladosti.

49. minut: Prvi pokušaj Mladosti. Veladžić je šutirao pored gola.

46. minut: Guzijan mijenja Nikolića kod Mladosti, a Fanimo ulazi umjesto Handžića u ekipi Sarajeva.

Okončano prvo poluvrijeme. Sarajevo ima ubjedljivo vodstvo. Mladost je načeo Velskoski, a u nastavku je dva gola postigao Handžić. Dileme oko pobjednika na Koševu riješene su nakon prvih 45 minuta.

43. minut: Dobar pokušaj Pejovića odlazi preko gola. Ostaje 3:0.

35. minut: GOOOOL. Haris Handžić je opet strijelac. Ovoga puta asistenciju bilježi Rahmanović. Za Handžića je ovo peti gol u sezoni.

27. minut: GOOOOOL. Bordo tim sada vodi 2:0. Pogodio je Handžić. Lopta je na putu prema golu pogodila Mahmića i prevarila čuvara mreže gostiju. Ogromna prednost za Sarajevo.

23. minut: GOOOOOL. Sarajevo vodi, strijelac je Velkoski. Tatar je prošao po desnoj strani i sjajno ubacio Velskom na drugu stativu, a Mekedonac glavom u padu šalje loptu u mrežu gostiju.

21. minut: Pejović je šutirao, lopta se od Nikolića odbila u korner.

20. minut: Velkoski je pao u šesnaestercu Mladosti, a sudija Mujić pokazao mu je žuti karton zbog simuliranja.

7. minut: U prilici je bio Velkoski, Bukvić na visini zadatka. Makedonac nije uspio zatresti mrežu.

1. minut: Počeo je susret.

16:58 sati: Prva utakmica, kao i svi mečevi 13. kola počinje minutom šutanje u čast nedavno preminulog trenera Sakiba Malkočevića.

16:55 sati: Igrači izlaze na travnjak.