Tekstualni prijenos
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Sjeverna Irska 2:0
Poštovani posjetioci portala Faktor.ba ovdje ste mogli pratiti tekstualni prijenos utakmice Lige nacija koja se večeras odigrana na stadionu Grbavica, a ukojoj je reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala Sjeverne Irske sa 2:0
15.10.2018. u 19:42

Bosna i Hercegovina:  Šehić, Čivić, Vranješ, Šunjić, Zukanović, Bešić, Sarić, Pjanić, Duljević, Višća, Džeko.

Sjeverna Irska: Peacock-Farrell, Lewis, J. Evans, Saville, Davis, Boyce, C. Evans, Dallas, Norwood, McNair, Cathcart.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice.  Fudbalska reprezentacija BiH golovima Edina Džeke savladala je Sjevernu irsku s 2:0 na stadionu Grbavica i ima maksimalnih devet bodova.

90. +1. Sjeverna Irska treći put večeras pogađa okvir gola.

90. min.: Četiri minute sudijske nadoknade.

89. min.: Gojko Cimirot umjesto Muhameda Bešića.

87. min.: Džeko šutira glavom preko gola. Deni Milošević mijenja Edina Višću.

87. min.: Šehić i nakon kornera na pravom mjestu.

86. min.: Ibrahim Šehić udaraca Savillea skreće u korner. Bila je to odlična intervencija našeg golmana.

84. min.: Pjanić je pokuša, ali je loše šutirao lopta je otišla visoko preko gola.

77. min.: Korner za Zmajeve.

73. min.: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BiH vodi 2:0 strijelac je ponovo Edin Džeko, a asistent Miralem Pjanić.

72. min.: Druga izmjena u redovima Sjeverne Irske, Vassell je zamijenio McNaira.

69. min.: Žuti karton za Harisa Duljevića. Prvi kartonirani igrač u našoj selekciji.

66. min.: Whyte je bio taj koji je sa svega par metara pogodio stativu, iako je bio neometan, a gol skoro prazan!

65. min.: Sjeverna Irska je ponovo pogodila stativu. Gosti su promašili nemoguće! Fortuna je bila na našoj strani!

58. min.: Prva izmjena u redovima Sjeverne Irske. Igru je napustio Norwood, a ne teren je ušao Whyte.

55. min.: Džeko je imao veliku priliku, ali nije uspio pogoditi poslije proigravanja Bešića, da bi 20-ak sekundi kasnije Elvis Sarić šutirao sa ivice kaznenog prostora, no golman gostiju je odlično intervenisao.

53. min.: Manji nesporazum Muhameda Bešića i jedna lošija lopta, ali bez većih problema riješava to naša selekcija u nastavku.

49. min.: Gostujuća odbrana blokira silovit udarac Muhameda Bešića.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Zmajevi poslije prvih 45 minuta utakmice protiv Sjeverne Irske vode s 1:0 golom Edina Džeke.

45. min.: Snažan dalekometni udarac Vranješa odlazi pored gola.

42. min.: Irci opasni nakon prekida, a nakon što je Vranješ izblokirao jedan udarac lopta završava u rukama Ibrahima Šehića.

32. min.: Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca sa nekh 18 metara, ali je lopta otišla iznad prečke.

30. min.: Ponovo se zatresla mreža gostiju, strijelac je ponovo bio Dijamant, ali je Džeko prema mišljenju linijskog sudije bio u ofsajdu. Šteta što nema VAR tehnologije!

27. min.: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Edin Džeko! 54. gol Dijamanta u dresu Zmajeva, poslije greške gostujuće odbrane. Višća je asistirao.

22. min.: Za sada gledamo odličnu utakmicu na stadionu Grbavica.

20. min.: Stativa za Sjevernu Irsku, pogodio ju je Saville. Sreća je bila na strani Zmajeva.

17. min.: Fantastična akcija Pjanića i Džeke, ali Dijamant nije najbolje šutirao iz dobre pozicije.

15. min.: Dobra kontra i dobar centaršut, ali Saville nije najbolje zhvatio loptu.

14. min.: Visoko je postavljena naša zadnja linija, u pojedinim momentima sto i 40 metara od gola Ibrahima Šehića.

10. min.: Na dobar centaršut Harisa Duljevića zakasnio je Edin Višća.

6. min.: Fauliran je Ognjen Vranješ, Miralem Pjanić je izveo slobodni udarac, ali bili su gosti otklonili opasnost pred svojim golom.

4. min.: Sjeverna Irska igra otvoreno od prve minute susreta na Grbavici.

1. min.: Počela je utakmica, prvi s centra su krenuli naši reprezentativci.

- Sedam mečeva u Ligi nacija počinje za nekih 20-ak minuta

- Zagrijavanje je u toku...

- U prvom meču, na startu Lige nacija, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u Belfastu je savladala Sjevernu Irsku sa 2:1. Strijelci za Zmajeve bili su Haris Duljević i Elvis Sarić.

- Miralem Pjanić večeras će se po broju nastupa u nacionalnom dresu izjednačiti sa Vedadom Ibiševićem. Protiv Sjeverne Irske omiljeni dres nosit će po 83. put.