Liga nacija
TOK UTAKMICE: BiH - Nizozemska 0:0
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju igrala utakmicu 3. kola Lige nacija protiv Nizozemske.
11.10.2020. u 16:22

Duško Bajević, selektor Zmajeva, napravio je nekoliko izmjena u početnom sastavu u odnosu na utakmicu polufinala baraža protiv Sjeverne Irske u četvrtak na Grbavici (izgubili smo na penale i ostali bez šansi da se borimo za EURO 2021).

Neki igrači su otpali zbog povreda, a drugi nisu opravdali povjerenje stručnog štaba, pa su završili na tribinama. Tako smo na terenu danas imali tri debitanta (Dennis Hadžikadunić, Benjamin Tatar i Advan Kadušić).

BiH je igrala u sastavu: Šehić, Kadušić, Saničanin, Hadžikadunić, Todorović, Cimirot, Pjanić, Gojak, Krunić, Tatar i Đurić.

Pravdu je dijelio rumunski sudija Isztvan Kovacs.

________________________________________________________________________________

Kraj na Bilinom polju. Mreže su mirovale - 0:0.

90. minut: Još jedna velika prilika za goste, ali nema promjene rezultata.

85. minut: Sada nas spašava Todorović koji je zaustavio loptu na gol liniji.

77. minut: Dvije stopostotne prilike za goste, ali Šehić panterskim intervencijama spašava Zmajeve.

74. minut:Period igre koji je pripada gostima, ali odbrana Zmajeva je na visini zadatka.

69. minut:Stopostotna prilika za BiH. Džeko je uposlio Pjanića koji je snažno šutirao, ali je Cillessen zaustavio njegov pokušaj.

64. minut:Opet je Džeko zaprijetio Nizozemcima. Sada je proigrao Kolašinca, ali je njegov udarac izblokiran.

62. minut: I odmah je Dijamant pokazao zašto je najveća opasnost za protivničke odbrane. U for je gurnuo Todorovića, ali je on oklijevao pa je Van Dijk otklonio opasnost.

61. minut: Na teren je, uz ovacije sa tribina, ušao Edin Džeko.

51. minut: Gosti su zaprijetili preko Promesa, ali je Šehić bez poteškoća uhvatio loptu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

42. minut: Lale su zaprijetile iz kornera, ali je Van Dijk zakasnio na drugoj stativi.

36. minut: Još jednom smo sjajno odigrali u kontranapadu, ali je nedostajala završnica. Ovoga puta izblokiran je udarac Krunića.

34. minut: Tatar je pokušao sa 30-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

31. minut: Još jednom je napad Zmajeva upropastio Amer Gojak.

28. minut: Mogao je sada pogoditi Đurić, ali je korpulentni napadač promašio cijelu loptu na ubacivanje Pjanića.

26. minut: Bh. tim se oslobodio pritiska.

16.  minut: Prvi korner za BiH, ali bez veće opasnosti.

12. minut: Stopostotna prilika za Zmajeve, ali je Gojak sve upropastio. Nakon ubacivanja sa desne strane, udarac novog igrača Torina je izblokirao je De Vrij.

7. minut: Sa tribina se čuje: Savez napolje.

5. minut: Zaprijetili su gosti, ali Hadžikadunić otklanja opasnost.

1. minut: Počeo je meč na Bilinom polju. Sretno Zmajevi!

17.58 sati:Na Bilinom polju je otpjevana "Jedna si jedina".

17.55 sati: Igrači izlaze na teren. Slijede himne.

17.50 sati: BHF je poslao poruku izabranicima Duška Bajevića, kojim su zamjerili što ih nisu pozdravili u četvrtak na Grbavici.

17.35 sati: Edin Džeko ostao je na klupi, a kapitensku traku večeras je preuzeo Miralem Pjanić.

Edin Džeko u razgovoru sa Zvjezdanom Misimovićem

17.30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola Lige nacija između BiH i Nizozemske.